Najczęściej zadawane pytania

 

W jaki sposób mogę skorzystać z usług SerwerSMS.pl?

Aby skorzystać z usług SerwerSMS.pl, należy założyć konto w naszym systemie. Kolejnym krokiem, po zarejestrowaniu się, jest wybór metody płatności. Opcje są dwie:

- Pre-paid (tzw. płatność z góry)

- Post-paid (tzw. płatność z dołu)

Pre-paid to forma przedpłaty, którą można wykonać za pomocą systemu płatności - przelewem lub na podstawie wygenerowanej w systemie faktury proforma. Każde doładowanie zwiększa dostępną ilość wiadomości. Konto w pre-paid jest bezterminowe! Jedynym warunkiem jest minimalne doładowanie na 100 wiadomości (może to być zarówno 100 widomości FULL SMS jak również 30 ECO SMS + 40 FULL SMS + 30 MMS) .

Usługa post-paid, czyli płatność po wykonaniu usługi, realizowana jest na podstawie podpisanej umowy.
Przejdź do formularza rejestracyjnego

Czy każdy może być klientem Platformy SerwerSMS.pl?

Klientem / abonentem Platformy SerwerSMS.pl może być wyłącznie przedsiębiorca w rozumieniu ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U z 2004 r. Nr 173, poz 1807 ze zm.), osoba prawna, jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną lub osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą.

Jak długo trwa uruchomienie konta po przesłaniu umowy abonamentowej ?

Zazwyczaj konto aktywowane jest natychmiast po dostarczeniu do siedziby firmy dokumentów w formie papierowej. Jest także możliwość szybszej aktywacji konta na podstawie skanu umowy przesłanej e-mailem, jednak na tak aktywowane konto nałożone zostanie ograniczenie odpowiadające połowie wartości wybranego pakietu usług. Blokada zostanie usunięta po wpłynięciu do biura dokumentów w formie papierowej.

Jaki rodzaj wiadomości można wysyłać w Platformie SerwerSMS.pl?

Platforma SerwerSMS.pl dostarcza możliwość wysyłania krótkich wiadomości tekstowych SMS, zapewniając bardzo wysoką przepustowość i wszystkie standardy związane z masową komunikacją SMS. Wiadomości tekstowe dzielą się na dwa podstawowe typy: ECO i FULL.
Przejdź do opisu wiadomości  SMS ECO+
Przejdź do opisu wiadomości  SMS FULL (SMS z nazwą nadawcy)

Czy Platforma SerwerSMS.pl udostępnia możliwość wysyłania innych wiadomości poza tekstowymi?

Tak. Dzięki współpracy z operatorami infrastrukturalnymi, usługa została poszerzona między innymi o możliwość wysyłki wiadomości głosowych SMS VOICE/VMS, multimedialnych MMS oraz wielu innych, których opisy można znaleźć na naszej stronie internetowej www.serwersms.pl
Przejdź do opisu wiadomości SMS VOICE
Przejdź do opisu wiadomości MMS

Czy mogę przetestować działanie usługi?

Tak, każde nowo zarejestrowane konto umożliwia aktywowanie pakietu testowego na okres dwóch tygodni. Aby to zrobić, należy po zarejestrowaniu konta, w miejscu wyboru metody płatności, wybrać opcję darmowego pakietu testowego.

Czy istnieje możliwość przetestowania zdalnej wysyłki przez WebApi?

Tak. Każde nowe konto ma możliwość aktywacji pakietów testowych SMS i przetestowania za pomocą urządzeń mobilnych. Dodatkowo, w dokumentacji WebApi znajduje się także konto symulacyjne, które nie wymaga rejestracji w systemie:
Pobierz dokumentację Web Api.

Czy mogę odbierać wiadomości za pośrednictwem usług SerwerSMS.pl?

Tak. System umożliwia komunikację dwukierunkową: wysyłanie oraz odbieranie wiadomości.
Przejdź do działu Odbiór SMS-ów i MMS-ów
Przejdź do działu Premium SMS

 

Czy usługa świadczona jest 24h na dobę?

Tak. Serwis działa 24h na dobę, a ewentualne prace konserwacyjne przeprowadzane są wyłącznie po uprzednim powiadomieniu użytkowników serwisu.

Ile znaków mogę użyć w SMS-ie?

Standardowy SMS zawiera 160 znaków. Jeżeli używamy polskim liter, ilość znaków zmniejsza się do 70. W przypadku wysyłki długich wiadomości tekstowych należy zapoznać się z tabelą znaków, która określa standardy komunikacji SMS.
Przejdź do tabeli znaków SMS

Czy SerwerSMS.pl dodaje treści reklamowe do wiadomości?

Nie. Nasza usługa jest komercyjnym i profesjonalnym rozwiązaniem, dlatego treść wiadomości zależy tylko i wyłącznie od klienta korzystającego z naszych usług.

Czy klient ma możliwość tworzenia grup kontaktów?

Tak. W systemie można tworzyć grupy kontaktów, edytować je i zarządzać nimi zgodnie z aktualnymi potrzebami.
Przejdź do opisu Grupy

Jak mogę zaimportować telefony i inne dane moich klientów do Platformy SerwerSMS.pl?

Import kontaktów odbywa się zarówno za pomocą  pliku CSV, który jest standardowo używanym formatem w systemach bazodanowych, jak również z plików TXT, XLS, XLSX, ODS

Przejdź do opisu Import z pliku CSV, TXT, XLS, XLSX, ODS.

Czy można zaplanować wysyłkę powiadomień SMS?

Tak. Nasz system umożliwia zaplanowanie zarówno wysyłki masowej jak również pojedynczej. W tym wypadku niezwykle przydatna jest usługa Terminarz SMS, która daje możliwość importowania danych z pliku CSV.
Przejdź do opisu Planowanie
Przejdź do opisu Terminarz SMS

Czy będę widział status / raport dostarczenia wiadomości?

Tak. Każda wiadomość wysłana w Platformie SerwerSMS.pl jest potwierdzona odpowiednim raportem. Dla ułatwienia raporty są również grupowane.
Przejdź do działu Raportowanie

Czy w trakcie trwania umowy mogę dowolnie zmieniać pakiety, aby uzyskać niższą cenę?

Oczywiście. W dowolnym momencie można zmienić wielkość pakietu w ramach zawartego cennika. Należy jednak pamiętać, że nowy pakiet nie może być niższy niż ten wskazany w dniu zawierania umowy.

Co powinienem zrobić, aby zmienić pakiet usług w ramach zawartej umowy?

Najlepiej skontaktować się z opiekunem konta, który poprowadzi cały proces zmiany usług.

Zmieniły się dane mojej firmy. Co mam zrobić?

Jeśli zmieniły się inne dane niż nr NIP wystarczy przesłać skanem formularz zmiany danych Abonenta,  podpisany przez właściwe w firmie osoby. Jeżeli zmianie uległ nr NIP, wówczas należy wypełnić formularz Cesji i przesłać w oryginale na nasz adres korespondencyjny w 3 egzemplarzach.

Czy w każdym momencie mogę wypowiedzieć umowę?

Umowa standardowo zawierana jest na 12 miesięcy i automatycznie przechodzi na czas nieokreślony. Umowę, która przeszła na czas nieokreślony można rozwiązać w każdej chwili. Umowę na czas określony również można rozwiązać ale w tym wypadku Abonent musi liczyć się z karą umowną  stanowiącą sumę opłat abonamentowych  za ilość okresów rozliczeniowych pozostałych do końca okresu na który została  zawarta.  Należy pamiętać że umowa może być rozwiązana  przez każdą ze stron  w każdym czasie, z zachowaniem 30 -dniowego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego następującego po okresie rozliczeniowym, w którym nastąpiło wypowiedzenie umowy. 

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Przejdź zatem do naszego formularza kontaktowego i skontaktuj się z nami. Niezwłocznie odpowiemy na każde pytanie.

Pobierz jako PDF

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.