Aktualności branżowe

Firma przez telefon? Numer wniosku otrzymasz w wiadomości SMS

17/01/2017

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017, z pomocą konsultanta, można zarejestrować własną firmę przez telefon.

Czytaj więcej...

Posumowanie roku 2016 w mobile

03/01/2017

Mobilne dokumenty, paragony ze sklepu SMS-em, nowe aplikacje i bankowość mobilna. Ubiegły rok przyniósł w sferze mobile wiele zmian i nowości. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Cyberbezpieczeństwo 2016

31/12/2016

Branża finansowa, medyczna i motoryzacyjna znalazły się w centrum zainteresowania cyberoszustów na świecie w 2016 roku. W Polsce wciąż najczęstszymi ofiarami ataków są klienci banków.

Czytaj więcej

10 narzędzi znad Wisły w służbie marketerom

29/12/2016

Współczesne firmy mają do dyspozycji szeroki wachlarz narzędzi pozwalających rozwijać i promować biznes. Nie każdy może zdawać sobie z tego sprawę,  ale w wielu przypadkach ich pomysłodawcami i twórcami są… Polacy. Prezentujemy wybrane rozwiązania marketingowe, które w mniejszym lub większym stopniu zrewolucjonizowały pracę marketerów. Wśród nich znalazł się SerwerSMS.pl!

Czytaj więcej

mDokumenty bez SMS-ów. Jest nowy pomysł na dowód w komórce

23/12/2016

Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło nowy pomysł na wdrożenie mDokumentów. Początkowo zakładano, że dowody osobiste w komórce będą działać w oparciu o SMS-y. Obecnie mówi się o rozwiązaniu Mobile Connect.

Czytaj więcej...

Komunikatory wykańczają SMS'y? Bzdura!

04/12/2016

SMS'y nie mają szans w starciu z nowoczesnymi komunikatorami internetowymi? Bzdura! Wciąż wysyłamy ich dziesiątki milionów. One nie umierają, lecz ewoluują.

Czytaj więcej...

SMS-y są z nami od 24 lat!

03/12/2016

3 grudnia 1992 r. pracujący w Sema Group brytyjski inżynier Neil Papworth wysłał pierwszą w historii krótką wiadomość tekstową. Był to SMS o treści "Merry Christmas" do dyrektora spółki Vodafone Richarda Jarvisa. Dziś z SMS-ów korzysta ponad 97 proc. Polaków.

Czytaj więcej

Dowód osobisty w komórce od czerwca 2017

22/11/2016

Od połowy 2017 roku będziemy mogli posługiwać się mobilnym dowodem osobistym z telefonu komórkowego. Ministerstwo Cyfryzacji pokazało właśnie prototyp tego rozwiązania. Cały system będzie kosztował ok. 4,5 mln zł.

Czytaj więcej

Nowe technologie w wyborach prezydenckich w USA 2016

07/11/2016

Najstarszą, ale dalej bardzo efektywną formą komunikacji z wyborcami w USA okazał się SMS. Wiadomości tekstowe są dalej najczęściej używaną funkcją w amerykańskich telefonach. SMS-y zachęcające do poparcia w wyborach nie są przez wyborców odbierane jako napastliwe, w przeciwieństwie do telefonów, a wolontariuszom spadają szanse na niemiłe rozmowy lub rozłączanie się.

Czytaj więcej

Wysyłanie wiadomości SMS przez Skype z telefonu i komputera

04/11/2016

Od dzisiaj, po aktualizacji aplikacji Skype Preview funkcja wysyłania SMSów dostępna jest już dla wszystkich posiadaczy telefonów i PC z Windows 10. Poniżej więcej informacji, co należy zrobić aby z niej skorzystać:

Czytaj więcej...

 

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 40 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Uruchom konto
Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.