Zarządzanie danymi

Dzięki tym funkcjom zarządzanie danymi na Platformie SerwerSMS.pl jest bardzo proste. Import, eksport, grupowanie pozwalają na swobodną realizację kampanii oraz zarządzanie masowymi wysyłkami wiadomości. Możliwe jest również zarządzanie danymi, które powstają podczas realizacji wysyłek. Z systemu w łatwy sposób można wyeksportować np. raporty oraz wiadomości przychodzące.

Kontakty

Kontakty, czyli baza przechowywana na Platformie SerwerSMS.pl, dostępna o każdym czasie i z każdego miejsca. Warunkiem jest dostęp do komputera z aktywnym łączem internetowym. Wszystkie kontakty można oczywiście grupować w dowolny sposób i zgodnie z potrzebami, jakie stawia kampania SMS.
 

Podstawową informacją w kontaktach jest numer

W systemie najważniejszą daną jest numer telefonu, czyli kolumna A (pierwsza kolumna w Excelu). Pozostałe kontakty wykorzystywane są głównie do personalizacji i zawierają kilka standardowych pól, które można wykorzystać niekoniecznie na dane określone według etykiet. E-mail, imię, nazwisko, firma itd. mogą posłużyć jako inna zmienna np. wartość kwotowa lub procentowa. Dodatkowo dostępnych jest kilka pól nieopisanych, którym można stworzyć etykiety i tam też przechowywać dane, których można użyć w dowolny sposób np. personalizując wysyłkę.

Pola dostępne w kontaktach:

 • Telefon (kolumna importu A parametr personalizacji #TELEFON#),
 • E-mail (kolumna importu B parametr personalizacji #EMAIL#),
 • Imię (kolumna importu C parametr personalizacji #IMIE#),
 • Nazwisko (kolumna importu D parametr personalizacji #NAZWISKO#),
 • Firma (kolumna importu E parametr personalizacji #FIRMA#),
 • NIP (kolumna importu F parametr personalizacji #NIP#),
 • Adres (kolumna importu G parametr personalizacji #ADRES#),
 • Miasto (kolumna importu H parametr personalizacji #MIASTO#),
 • Opis (kolumna importu I parametr personalizacji #OPIS#),
 • Dodatkowe pole 1: (kolumna importu J parametr personalizacji #POLE1#),
 • Dodatkowe pole 2: (kolumna importu K parametr personalizacji #POLE2#),
 • Dodatkowe pole 3: (kolumna importu L parametr personalizacji #POLE3#),
 • Dodatkowe pole 4: (kolumna importu M parametr personalizacji #POLE4#),
 • Dodatkowe pole 5: (kolumna importu N parametr personalizacji #POLE5#).

Wyjaśnienie kolumna i personalizacja

 • kolumna importu - czyli miejsce uporządkowania zmiennej, określane podczas importu, które powoduje poprawne zamieszczenie danych w Platformie SerwerSMS.pl,
 • parametr personalizacji - czyli ciąg znaków, które powodują pobranie zmiennej podczas wysyłki spersonalizowanej.

Grupy

Grupowanie kontaktów pozwala na zachowanie porządku i przejrzystości danych na Platformie SerwerSMS.pl. Grupy kontaktów mogą być opisane wg własnego schematu i w oparciu o własne nazewnictwo.
 

Grupowanie danych

Platforma posiada dział, w którym dowolnie można tworzyć, modyfikować i usuwać grupy kontaktów. Wszystkie dane, jakie będą importowane do Platformy, można uporządkować wg własnych grup docelowych np: kobieta, mężczyzna, klient nowy, klient stały, etc.

Zastosowanie

Grupy, poza tym, że dają możliwość porządkowania danych, można wykorzystać w wielu innych funkcjach dostępnych na Platformie. Dzięki schematycznemu i dokładnemu rozplanowaniu grup, wiele funkcji będzie współgrać z danymi i pozwoli na swobodne organizowanie kampanii.

Import kontaktów z pliku CSV, TXT, XLS, XLSX, ODS

Import z plików formatowanych to funkcja pozwalająca na szybkie dodanie własnych danych (kontakty i treści) do Platformy SerwerSMS.pl.
 

Import w uniwersalnych formatach

Platforma pozwala na import danych z plików w najbardziej popularnych formatach jakimi są CSV, TXT, XLS, XLSX i ODS. Dodatkowo, zaawansowany import pozwala na wgranie kontaktów z Gmaila lub Androida (w formacie VCF).

W przypadku formatu CSV oraz TXT, jest to plik tekstowy, gdzie separatorem danych może być przecinek, średnik lub dowolnie wybrany znak specjalny. Własne dane można w prosty sposób przygotować w innym oprogramowaniu, np. w popularnym arkuszu kalkulacyjnym Excel z pakietu MS Office ( w programach typu CRM, ERP), zapisać je jako plik CSV i jednym kliknięciem dodać kontakty do bazy na Platformie SerwerSMS.pl. Nawet jeśli baza zawiera bardzo dużą ilość rekordów, to dzięki funkcji import CSV nie trzeba ich wpisywać ręcznie.

Pozostałe formaty plików czyli XLS, XLSX, ODS importowane są w dwóch krokach, z których pierwszy to wybranie grupy i wgranie pliku a drugi to przyporządkowanie odpowiednich kolumn do wyświetlanych wartości.

Przykład poprawnej konstrukcji pliku CSV

Plik CSV z wielokolumnowymi danymi:

Telefon;email;Imię;Nazwisko;Firma;NIP;Adres;Miasto;Opis
Telefon;email;Imię;Nazwisko;Firma;NIP;Adres;Miasto;Opis

Pliku CSV z jednokolumnowymi danymi:

Telefon
Telefon
Telefon

Eksport danych do pliku CSV lub PDF

Eksport do pliku CSV (Comma Separated Values) lub PDF to funkcja pozwalająca na szybkie pobranie wszystkich danych, jakie zostały utworzone lub zaimportowane podczas korzystania z Platformy SerwerSMS.pl.
 

Eksport danych w formacie uniwersalnym

System pozwala na eksport danych w najbardziej uniwersalnym formacie, jakim jest plik CSV. Jest to plik tekstowy, gdzie separatorem danych może być przecinek, średnik lub dowolnie wybrany znak specjalny. Dzięki temu wszystkie dane można w prosty sposób przetworzyć w innym oprogramowaniu, np. w popularnym arkuszu kalkulacyjnym Excel z pakietu MS Office. Plik można przetworzyć również w programie typu OpenOffice oraz w każdym, który obsługuje format CSV.

Eksport danych, podobnie jak import można przeprowadzić zatem w bardzo prosty sposób nie wymagający skomplikowanych umiejętności.

Wszystkie dane

Eksport dotyczy wszystkich danych, które powstają w wyniku korzystania z systemu, typu:

 • wysłane wiadomości,
 • odebrane wiadomości,
 • niewysłane wiadomości,
 • kontakty,
 • raporty.
Pobierz jako PDF

"System działa bez zarzutów, o każdej porze dnia i nocy. Dzięki niemu, można w 5 minut poinformować prawie 1000 osób o ważnych wydarzeniach."

Łukasz Foj

"Portal jak najbardziej przyjazny w obsłudze i bardzo przydatne narzędzie w pracy"

Artur Kociewicz

"Cenimy sobie współpracę z Państwem. System daje sporo możliwości kontaktu."

Daniel Słowik

Zobacz wszystkie opinie

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.