RCS

Rozszerzona komunikacja

RCS (Rich Communication Service), nazywany także SMS-em 2.0, to nie tylko prosta wiadomość tekstowa, ale bogate w multimedia treści jak: wideo,  zdjęcia i aktywne przyciski. Dzięki takiemu rozwiązaniu marketingowcy otrzymują nowy i przede wszystkim angażujący sposób na przyciągnięcie uwagi klienta. Działy bezpieczeństwa również doceniają tę technologię ze względu na szereg zabezpieczeń oraz sposób autoryzacji nadawcy wiadomości. 

RCS

Tworzenie Brand Bota

Brand Bot / Agent RBM  to podstawowe narzędzie do komunikacji w kanale RCS. Profil marki zawiera logo, baner, opis bota oraz dane kontaktowe w tym numery telefonów, strony internetowe i adresy e-mail. Komunikacja pomiędzy twoimi użytkownikami, a Brand Botem odbywają się poprzez aplikację w smartfonie, do której dostarczane są zarówno wiadomości tekstowe SMS, jak i bogate treści RCS w tym: filmy, obrazy, sugerowane odpowiedzi itp.

 

BrandBotwhite

Jakie kroki trzeba wykonać, by dodać Brand Bota 

W panelu SerwerSMS dodajesz:

 • logo
 • krótki opis firmy
 • dane teleadresowe

Po autoryzacji otrzymasz zweryfikowaną nazwę nadawcy

RCS Basic / RCS Lite 

RCS Lite nazywany także RCS Basic, to następca SMS Verified, który wprowadza nowy standard w komunikacji mobilnej, kładąc nacisk na większe bezpieczeństwo i skuteczną walkę z nadużyciami. Warto podkreślić, że RCS Basic idzie o krok dalej, wprowadzając weryfikację marki, ​​użytkownicy mogą mieć pewność, że są w interakcji z ulubionym i znanym brandem. Dodatkowo obecność ikonki potwierdzającej autentyczność profilu stanowi nie tylko element zabezpieczający, ale również buduje prestiż marki, czyniąc ją bardziej wiarygodną w oczach użytkowników. Nowoczesna technologia RCS Basic stawia sobie za cel nie tylko ułatwienie komunikacji, ale także ochronę użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z podszywaniem się pod firmę. Dzięki temu, korzystając z tej formy komunikacji, użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko nowoczesnymi funkcjonalnościami, ale także pełnym bezpieczeństwem i zaufaniem do przekazywanych informacji.

 

Charakterystyka RCS Lite:

 • Nowy, bezpieczny kanał i pełny  branding marki
 • Nie ma tam Twojej konkurencji, jesteś pionierem i wyznaczasz nowe trendy komunikacji
 • dostęp do statystyk dostarczonych i odczytanych wiadomości
 • wszystkie funkcje Verified SMS
 • Podwójna weryfikacja nadawcy (weryfikacja Google)
 • Komunikacja w nowym odrębnym szyfrowanym kanale RCS

Wyślij wiadomość testową

Zweryfikowany RCS

RCS Single Message / Rich RCS

Witaj w świecie RCS Single Message, kolejnym, kolejnym etapie po RCS Lite! To innowacyjna forma komunikacji, która łączy w sobie wszystkie funkcje RCS Lite, a jednocześnie wprowadza nowe możliwości, które z pewnością umilą Twoje doświadczenia komunikacyjne. We wiadomości powitalnej może być grafika, wideo, karuzela zdjęć składająca się aż z pięciu grafik. Możesz także przyciski nazywane także buttonami, które działają jak CTA, czyli wzywają użytkownika do działania. 

 

RCS single Message

Wybierz jedną z możliwości: 

 •   Wideo

 •   Wysokiej jakości grafikę lub zdjęcia

 •   Karuzelę pięciu obrazów

 •   Zasugeruj działania wprowadzając buttony w treści

Chat RCS 

Chat RCS nazywany czasem także Conversional RCS to następna generacja korzyści dla marek i konsumentów.  Narzędzie oferujące lepsze wskaźniki, takie jak dane oparte na potwierdzeniach doręczenia klienta i potwierdzeniach odczytu, nowoczesne rozwiązania przynoszą oszczędność czasu dzięki sugerowaniu działań w obszarach takich jak adresy URL, mapy, kalendarz czy klawiatura. Łatwość odpowiedzi zostaje dodatkowo usprawniona poprzez sugestie odpowiedzi dostosowane indywidualnie przez marki. Chat RCS to bogatsze treści multimedialne, obejmujące obrazy, filmy i GIF-y w dowolnych kolorach, podnoszą jakość doświadczenia klienta, jednocześnie zwiększając świadomość marki. Konwersacja z użytkownikiem trwa do 24 h. 

 

Charakterystyka Chat RCS:

 • 24-godzinne okno czatu
 • możesz użyć wszystkich wcześniej wymienionych funkcji,
 • dodatkowo możesz przekierować swojego klienta na swoją stronę www
 • możliwość automatyzacji 
 • możliwość stworzenia cross-channel marketingu

 

RCS CHAT

Zastosowanie 

Cała gama nowych możliwości pozwala na wykorzystanie RCS-a w szeroko zakrojonych akcjach marketingowych i informacyjnych. Pozwoli to jeszcze skuteczniej realizować plany sprzedaży, minimalizować ryzyko utraconych wizyt itd. Bilety lotnicze, kolejowe i inne wysyłane bezpośrednio na telefon wraz z możliwością podejrzenia całego rozkładu jazdy/ lotów, aktualizacji rozkładów itd. Potwierdzenia rezerwacji w hotelach, restauracjach wraz z wszystkimi niezbędnymi informacjami i mapką atrakcji wokół obiektu. Rezerwacje w punktach usługowych takich jak fryzjer, mechanik czy też lekarz. RCS pozwoli na dołączenie mapy dojazdu, anulowania wizyty lub zmiany terminu.

 

Pobierz jako PDF

Opinie

"Super pomocne w mojej pracy, proste i wszechstronne narzędzie do korespondencji seryjnej sms"

Adam Talarek

"ŚWIETNA USŁUGA, NA PEWNO JA PRZEDŁUŻYMY O KOLEJNY OKRES"

Marta Matłosz

"Moim zdaniem system jest dobry i prosty w obsłudze"

Mirosław Biernacki

Zobacz wszystkie opinie

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.