RCS

Rozszerzona komunikacja

RCS (Rich Communication Service), nazywany także SMS-em 2.0, to nie tylko prosta wiadomość tekstowa, ale bogate w multimedia treści jak: wideo,  zdjęcia i aktywne przyciski. Dzięki takiemu rozwiązaniu marketingowcy otrzymują nowy i przede wszystkim angażujący sposób na przyciągnięcie uwagi klienta. Działy bezpieczeństwa również doceniają tę technologię ze względu na szereg zabezpieczeń oraz sposób autoryzacji nadawcy wiadomości. 

RCS

Tworzenie Brand Bota

Brand Bot / Agent RBM  to podstawowe narzędzie do komunikacji w kanale RCS. Profil marki zawiera logo, baner, opis bota oraz dane kontaktowe w tym numery telefonów, strony internetowe i adresy e-mail. Komunikacja pomiędzy twoimi użytkownikami, a Brand Botem odbywają się poprzez aplikację w smartfonie, do której dostarczane są zarówno wiadomości tekstowe SMS, jak i bogate treści RCS w tym: filmy, obrazy, sugerowane odpowiedzi itp.

 

BrandBotwhite

Jakie kroki trzeba wykonać, by dodać Brand Bota 

W panelu SerwerSMS dodajesz:

 • logo
 • krótki opis firmy
 • dane teleadresowe

Po autoryzacji otrzymasz zweryfikowaną nazwę nadawcy

RCS Basic / RCS Lite 

RCS Lite nazywany także RCS Basic, to następca SMS Verified, który wprowadza nowy standard w komunikacji mobilnej, kładąc nacisk na większe bezpieczeństwo i skuteczną walkę z nadużyciami. Warto podkreślić, że RCS Basic idzie o krok dalej, wprowadzając weryfikację marki, ​​użytkownicy mogą mieć pewność, że są w interakcji z ulubionym i znanym brandem. Dodatkowo obecność ikonki potwierdzającej autentyczność profilu stanowi nie tylko element zabezpieczający, ale również buduje prestiż marki, czyniąc ją bardziej wiarygodną w oczach użytkowników. Nowoczesna technologia RCS Basic stawia sobie za cel nie tylko ułatwienie komunikacji, ale także ochronę użytkowników przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z podszywaniem się pod firmę. Dzięki temu, korzystając z tej formy komunikacji, użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko nowoczesnymi funkcjonalnościami, ale także pełnym bezpieczeństwem i zaufaniem do przekazywanych informacji.

 

Charakterystyka RCS Lite:

 • Nowy, bezpieczny kanał i pełny  branding marki
 • Nie ma tam Twojej konkurencji, jesteś pionierem i wyznaczasz nowe trendy komunikacji
 • dostęp do statystyk dostarczonych i odczytanych wiadomości
 • wszystkie funkcje Verified SMS
 • Podwójna weryfikacja nadawcy (weryfikacja Google)
 • Komunikacja w nowym odrębnym szyfrowanym kanale RCS

Wyślij wiadomość testową

Zweryfikowany RCS

RCS Single Message / Rich RCS

Witaj w świecie RCS Single Message, kolejnym, kolejnym etapie po RCS Lite! To innowacyjna forma komunikacji, która łączy w sobie wszystkie funkcje RCS Lite, a jednocześnie wprowadza nowe możliwości, które z pewnością umilą Twoje doświadczenia komunikacyjne. We wiadomości powitalnej może być grafika, wideo, karuzela zdjęć składająca się aż z pięciu grafik. Możesz także przyciski nazywane także buttonami, które działają jak CTA, czyli wzywają użytkownika do działania. 

 

RCS single Message

Wybierz jedną z możliwości: 

 •   Wideo

 •   Wysokiej jakości grafikę lub zdjęcia

 •   Karuzelę pięciu obrazów

 •   Zasugeruj działania wprowadzając buttony w treści

Chat RCS 

Chat RCS nazywany czasem także Conversional RCS to następna generacja korzyści dla marek i konsumentów.  Narzędzie oferujące lepsze wskaźniki, takie jak dane oparte na potwierdzeniach doręczenia klienta i potwierdzeniach odczytu, nowoczesne rozwiązania przynoszą oszczędność czasu dzięki sugerowaniu działań w obszarach takich jak adresy URL, mapy, kalendarz czy klawiatura. Łatwość odpowiedzi zostaje dodatkowo usprawniona poprzez sugestie odpowiedzi dostosowane indywidualnie przez marki. Chat RCS to bogatsze treści multimedialne, obejmujące obrazy, filmy i GIF-y w dowolnych kolorach, podnoszą jakość doświadczenia klienta, jednocześnie zwiększając świadomość marki. Konwersacja z użytkownikiem trwa do 24 h. 

 

Charakterystyka Chat RCS:

 • 24-godzinne okno czatu
 • możesz użyć wszystkich wcześniej wymienionych funkcji,
 • dodatkowo możesz przekierować swojego klienta na swoją stronę www
 • możliwość automatyzacji 
 • możliwość stworzenia cross-channel marketingu

 

RCS CHAT

Zastosowanie 

Cała gama nowych możliwości pozwala na wykorzystanie RCS-a w szeroko zakrojonych akcjach marketingowych i informacyjnych. Pozwoli to jeszcze skuteczniej realizować plany sprzedaży, minimalizować ryzyko utraconych wizyt itd. Bilety lotnicze, kolejowe i inne wysyłane bezpośrednio na telefon wraz z możliwością podejrzenia całego rozkładu jazdy/ lotów, aktualizacji rozkładów itd. Potwierdzenia rezerwacji w hotelach, restauracjach wraz z wszystkimi niezbędnymi informacjami i mapką atrakcji wokół obiektu. Rezerwacje w punktach usługowych takich jak fryzjer, mechanik czy też lekarz. RCS pozwoli na dołączenie mapy dojazdu, anulowania wizyty lub zmiany terminu.

 

Pobierz jako PDF

Opinie

"Serwer SMS, Super sprawa, nowoczesne narzędzia są niesamowicie potrzebne w dzisiejszym świecie internetu i pozostałych mediów w komunikacji i lepszej sprzedaży."

Krzysztof Roguś

"Firma rzetelna, nie mam zastrzeżeń do współpracy. Polecam!"

Michał

"Totalny wypas system !
API jest wzorcowe ! A+ Normalnie <('_' <)"

Dawid Wasilewski

Zobacz wszystkie opinie

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.