Dostęp do usług

Platforma SerwerSMS.pl daje dużą swobodę w dostępie do swoich usług. Poza panelem online istnieje kilka dodatkowych możliwości, które w zależności od sytuacji ułatwiają inicjowanie wysyłki lub jej automatyzację.

Panel Klienta przez www

Główny "Panel Klienta" do zarządzania wysyłkami to aplikacja webowa/internetowa, dostępna z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej i z każdego systemu operacyjnego.

 

Wystarczy posiadać login i hasło, aby z dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca na ziemi, korzystać z systemu. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnego łącza internetowego. Panel dostępny jest 24h na dobę. 

 

 

Panel dostępny online to duża swoboda

 • możliwość przygotowania wysyłki z każdego miejsca,
 • zarządzanie kontem z każdego miejsca,
 • przyjazny interfejs i łatwość obsługi,
 • szybki kontakt z administratorami systemu,
 • wszystkie dane w jednym miejscu.

Aplikacja mobilna

Dla użytkowników urządzeń mobilnych udostępniamy aplikację, dzięki której w prosty sposób można zrealizować kampanię ze swojego smartfona, tableta itd., nawet do setek tysięcy odbiorców. Aplikacja posiada funkcje do zarządzania, realizowania i kontroli kampanii w naszym systemie.

 

Dla obecnych i nowych klientów

Aplikacja dostępna jest dla wszystkich użytkowników Platformy SerwerSMS.pl bezpłatnie. Wystarczy posiadać konto w naszym systemie, rejestrując je przez aplikację lub formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej.

Najważniejsze funkcje

 • zarządzanie grupami i kontaktami (dostęp do danych w chmurze),
 • import własnych kontaktów z urządzania mobilnego do Platformy SerwerSMS.pl,
 • masowa wysyłka wiadomości SMS, MMS, VMS,
 • obsługa odpowiedzi,
 • raportowanie,
 • czarna lista,
 • lista płatności,
 • oraz inne funkcje.

Możliwości

Dzięki aplikacji mobilnej, można zarządzać i kontrolować swoje kampanie, a wszystkie dane przetwarzane w systemie są zawsze dostępne. To rozwiązanie pozwala również na dostęp do danych w chmurze, import kontaktów z urządzenia mobilnego, które automatycznie będą dostępne w grupach przez standardową przeglądarkę i odwrotnie. Aplikacja została zaprojektowana zgodnie z wszystkimi zasadami UX (użyteczność), dzięki czemu każdy użytkownik może swobodnie realizować swoje kampanie, niezależnie od miejsca w którym się znajduje.

 

app smartphone

Pobierz i przetestuj aplikację

Przekonasz się, że od teraz realizacja kampanii mobilnych będzie jeszcze szybsza, łatwiejsza i bardziej mobilna.

googleplayappstore

Email2SMS

Jedną z ciekawszych możliwości Platformy SerwerSMS.pl jest funkcjonalność polegająca na wysyłaniu wiadomości SMS za pośrednictwem wiadomości email.

Ta zupełnie bezpłatna usługa w każdym z pakietów pozwala np. na integrację kontaktów w jednym miejscu, w jednej książce adresowej, i prowadzenie korespondencji email oraz SMS z poziomu jednego programu, bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Poniżej dostępna jest szczegółowa dokumentacja wraz z przykładami tworzenia kluczy, dodawania adresów email do uprawnionych oraz sposób tworzenia wiadomości email.

 

Zasada działania funkcji Email2SMS

Aby wysłać wiadomość SMS za pośrednictwem poczty email, należy w pierwszej kolejności dodać w Panelu Klienta adres email oraz klucz do tego adresu. W kolejnym kroku należy stworzyć w określony sposób wiadomość email. Jest to niezbędne, aby Platforma SerwerSMS.pl mogła poprawnie zinterpretować poszczególne składniki wiadomości i odpowiednio je przetworzyć, a następnie wysłać wiadomość SMS.
Istnieje również możliwość skorzystania z opcji Forward i wysłania wiadomości do wybranej grupy kontaktów. Wszystko to za pośrednictwem pojedynczej wiadomości email.

Tworzenie uprawnionego adresu email oraz klucza

Aby funkcja Email2SMS zadziałała prawidłowo, należy w Panelu Klienta dodać uprawniony adres email oraz stworzyć dla niego klucz. Adres email to adres, z którego będą wysyłane wiadomości (pole „From:” czyli „Od”). Klucz to dowolne hasło składające się z dużych i małych znaków (a-z, A-Z) oraz liczb (0-9). Klucz nie może zawierać polskich znaków oraz znaków specjalnych.

Aby wiadomość została prawidłowo przetworzona przez  SerwerSMS.pl, klucz oraz adres email nadawcy muszą być zgodne z danymi w Panelu Klienta. Jeśli dane te będą się w jakikolwiek sposób różnić, taka wiadomość email nie zostanie prawidłowo przetworzona, a co za tym idzie - nie zostanie wysłana wiadomość SMS.

Tworzenie wiadomości email

Wiadomość musi zostać wysłana na adres sms@email2sms.serwersms.pl. W polu temat powinna zawierać parametry: klucz oraz numer. Mogą się tam znajdować również dodatkowe informacje, takie jak: nadawca, raport oraz flash. Treść powinna znajdować się w polu wiadomości i kończyć się wyrazem „END” w nowej linii.

Pliki do pobrania

 

Dokumentacja

SMS Forward

W funkcji Forward SMS (można rozumieć jako: przekaż SMS dalej), wystarczy wysłać jednego SMS-a na specjalny numer, a Platforma roześle go do Twojej grupy. Po uprzedniej konfiguracji masowa wysyłka nie wymaga nawet dostępu do komputera. Cała operacja jest bardzo prosta i zajmuje zaledwie kilka minut.

 

Forward w praktyce

Funkcja polega na przesłaniu treści wiadomości SMS, wraz z prefiksem grupy (jeśli prefiks jest ustawiony) do Platformy SerwerSMS.pl, na numer dostępowy 503 340 503.

Przykład:

#GrupaKonicz# Witam, tylko dzisiaj do 15:00 cały asortyment 20% taniej w sklepach KONICZYNKA

System sprawdza taką wiadomość i jeśli numer telefonu jest zgodny z konfiguracją, wtedy wiadomość trafia do kolejki tymczasowej (nie jest jeszcze wysyłana). Do nadawcy wiadomości przesyłany jest kod, umożliwiający uruchomienie wysyłki. Po przesłaniu tego kodu (np. 8439) na numer dostępowy 503 340 503, oczekująca wiadomość zostanie rozesłana do wybranej grupy. Do nadawcy trafi zaś potwierdzenie realizacji wysyłki.

Masowa wysyłka bez dostępu do komputera

Funkcja ta umożliwia korzystanie z Platformy SerwerSMS.pl bez konieczności używania komputera, wyłącznie za pomocą własnego telefonu komórkowego. Stwarza to zupełnie nowe możliwości dla szybkiej realizacji wysyłek, niezależnie od miejsca pobytu nadawcy, dnia tygodnia czy pory dnia.

Kontrola i bezpieczeństwo

Klient ma pełną kontrolę nad wysyłaną wiadomością. Przesyłanie unikalnego kodu do klienta, a następnie odsyłanie go do Platformy SerwerSMS.pl ma na celu zabezpieczenie przed podszyciem się pod konkretny numer telefonu. Przesłane zgłoszenie do wysyłki można również wycofać za pomocą wiadomości SMS. W tym celu wystarczy zamiast wygenerowanego kodu przesłać wiadomość SMS o treści "anuluj" na numer 503 340 503. Wiadomości przygotowane do wysyłki będą wtedy usunięte.

Istnieje możliwość przesłania kilku wiadomości do kolejki tymczasowej, a następnie aktywowanie ich w dowolnym czasie poprzez przesłanie odpowiedniego, unikalnego kodu.

 

W ten sposób można bez pośpiechu przygotować wysyłki przy pomocy telefonu komórkowego, a następnie w dowolnym momencie je uruchomić.Każdy z kroków usługi SMS Forward jest potwierdzany poprzez wysłanie odpowiedniej wiadomości SMS na numer nadawcy. Dodatkowo z poziomu Panelu Klienta istnieje możliwość przeglądania i zarządzania przesłanymi zgłoszeniami wysyłek SMS.

Przykładowe zastosowanie

Aby lepiej wykazać przydatność i sposób wykorzystania usługi SMS Forward, poniżej zamieszczamy praktyczne przykłady jej użycia:

 • nadawca chce wysłać informację o promocji towarów, gdy jest np. na giełdzie, wcześnie rano, lub gdy nie ma dostępu do komputera. W takiej sytuacji wystarczy kilka minut na zrealizowanie wysyłki grupowej i poinformowanie kilkuset odbiorców o ciekawej ofercie,
 • nadawca otrzymuje informacje na telefon komórkowy i powinien przesłać dalej tę wiadomość do wyznaczonej grupy odbiorców. Nadawca ogranicza koszty wysyłki SMS-ów, posiada większą kontrolę nad wysyłką oraz skraca czas potrzebny na przesłanie wiadomości. Odbiorcy mogą w zależności od ustawień otrzymać np. wiadomość z polem nadawcy, zawierającą numer telefonu nadawcy, co dodatkowo ułatwi kontakt zwrotny,
 • w razie awarii łącza internetowego w hurtowni, sklepie czy też biurze, nadawca jest w stanie wysłać potrzebną informację do wyznaczonej grupy odbiorców przy użyciu telefonu komórkowego.

Objaśnienia dodatkowe

Prosimy o nieużywanie polskich znaków specjalnych w treści przesyłanych wiadomości do wysłania. Polskie znaki nie są przekształcane w swoje odpowiedniki bez "ogonków" i wiadomość może być nieczytelna. Również istotna jest długość przesyłanej wiadomości SMS, gdyż może mieć ona maksymalnie 160 znaków (wraz z prefiksem). W przypadku, gdy wiadomość będzie dłuższa, nie zostanie ona przesłana dalej, a klient otrzyma SMS z informacją o błędzie.

Dostęp zdalny

Platforma poza możliwością korzystania z usług za pośrednictwem interfejsu WEB-wego (Panelu Klienta), daje szereg możliwości integracji zdalnej, zautomatyzowanej. Dzięki komunikacji zdalnej, istnieje możliwość realizacji wysyłek powiadomień w pełni automatycznie i bez konieczności manualnego przenoszenia danych pomiędzy systemami.

 

Platforma SerwerSMS.pl daje dużą swobodę w dostępie do swoich usług, poza Panelem online istnieje kilka dodatkowych możliwości, które w zależności od sytuacji ułatwiają inicjowanie wysyłki lub jej automatyzację.

Dzięki możliwości integracji systemu SerwerSMS z systemami zewnętrznymi, tworzenie grup odbiorców, zarządzanie nimi a następnie wysyłka wiadomości SMS, staje się jeszcze łatwiejsza i bezproblemowa.

Całą dokumentację techniczną związaną z podstawowymi interfejsami pomagającymi zautomatyzować wysyłkę, znaleźć można na naszej stronie dedykowanej programistom.

Czytaj więcej

 

Dostępne interfejsy

Wszystkie powyższe interfejsy, dostępne są w standardzie dla każdego użytkownika zainteresowanego uruchomieniem powiadomień w swoim systemie. Szczegółowe informacje na temat zdalnej komunikacji, znajdują się w dziale Integracje > Dla programistów.

Pobierz jako PDF

Opinie

"Używam systemu serwer SMS od 2 tygodni, jak do tej pory wszystko jest w porządku."

Marek Sitarz

"Portal jak najbardziej przyjazny w obsłudze i bardzo przydatne narzędzie w pracy"

Artur Kociewicz

"ŚWIETNA USŁUGA, NA PEWNO JA PRZEDŁUŻYMY O KOLEJNY OKRES"

Marta Matłosz

Zobacz wszystkie opinie

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.