Cechy SMS

SMS-y posiadają także wiele cech, które są sobie różne i mogą przedstawiać inne warianty tej samej wiadomości, np. różne sposoby wyświetlania krótkich wiadomości tekstowych, w zależności od używanej aplikacji, czy posiadanego telefonu. W tym dziale opisaliśmy cechy krótkich wiadomości tekstowych i najważniejsze kwestie związane z ich wizualizacją oraz posługiwaniem się wiadomościami SMS w platformie.

Wizualizacja meta danych w SMS-ie

Coraz większa liczba smartfonów, posiada możliwość szerszej wizualizacji wiadomości SMS poprzez pobranie Meta danych z umieszczonego adresu URL. Ta funkcja jeszcze bardziej uatrakcyjnia skuteczność komunikacji krótkich wiadomości tekstowych.

 

To kolejny krok do wdrożenia tzw. SMS 2.0! Już teraz "część" aplikacji obsługujących wiadomości SMS np. "Wiadomości Google" w systemie Android, potrafi pobrać dodatkowe meta dane, jeśli w wiadomości zamieścimy link do strony internetowej. W grafice poniżej prezentujemy różnicę pomiędzy pobraną standardową wiadomością w aplikacji SMS a wiadomością w aplikacji posiadającej funkcję "czat" z możliwością pobierania dodatkowych Meta danych. Warto to wykorzystać biorąc pod uwagę, że coraz większa liczba aplikacji obsługuje SMS-y z dodatkowymi elementami, które uatrakcyjnią przekaz naszego komunikatu. Skala odczytywanych w ten sposób SMS-ów, jest na tyle duża, że zachęcamy do uwzględniania tej zewnętrznej funkcjonalności, podczas tworzenia kampanii marketingowych. 

Najważniejsze funkcje i meta dane pobierane z linków:

  • automatyczne pobieranie zdjęcie lub grafik,

  • możliwość kliknięcia wyświetlonej grafiki oraz dodatkowych opisów,

  • wyświetlenie tytułu i krótkiego opisu strony, do której prowadzi link URL.
     

 

screen11

Prezentacja graficzna na przykładzie “Wiadomości Google” ma charakter poglądowy i może się różnić w zależności od aplikacji obsługującej SMS-y. Powyższa wizualizacja jest realnym przykładem pobrania meta danych ze sklepu internetowego, jednak nie stanowi żadnej oferty lub promocji przedstawionych produktów.

Pobierz pełny opis Open Graph Protocol. Wykorzystaj Avatar i szeroki opis produktów w swoich kampaniach SMS.

 

POBIERZ PDF z opisem Open Graph  

Pobierz jako PDF

Opinie

"Korzystam, jestem zadowolony fajny, prosty, intuicyjny i przejrzysty system. Pozdrawiam"

Marcin Wiśniewski

"Najtańsza forma zwiększenia dochodu oraz promocji firmy poprzez przypominanie klientom o upływających terminach wizyt kontrolnych i szczepieniach profilaktycznych"

Piotr Biełuszka

"Serwer SMS, Super sprawa, nowoczesne narzędzia są niesamowicie potrzebne w dzisiejszym świecie internetu i pozostałych mediów w komunikacji i lepszej sprzedaży."

Krzysztof Roguś

Zobacz wszystkie opinie

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.