Jak zebrać bazę numerów telefonów do kampanii SMS?

Skuteczna baza danych to klucz do sukcesu w marketingu SMS. Aby ją zbudować, potrzebujesz czasu i solidnego planu. Od decyzji, które podejmiesz w kwestii pozyskiwania numerów, zależy skuteczność Twoich kampanii. Dlatego warto poznać najlepsze praktyki budowania baz odbiorców dla komunikacji mobilnej, skoncentrowanej na sprzedaży i budowaniu relacji. Najważniejsza zasada brzmi - skup się na wysyłaniu wiadomości do rzeczywiście zainteresowanych Twoimi usługami i produktami. Sprawdź, jak legalnie budować marketingowe bazy danych numerów telefonów, aby osiągnąć sukces w mobilnym marketingu.

Co to jest Churn?

Churn to pojęcie z dziedziny marketingu, oznaczające utratę klienta, którego wcześniej mieliśmy w swojej bazie. Jest to jedno z kluczowych zagadnień, z którymi borykają się przedsiębiorcy i marketerzy, którzy chcą zwiększyć swoje zyski. W tym artykule omówimy, czym dokładnie jest Churn, jakie są jego przyczyny oraz jak można go zminimalizować.

Jak wykorzystać SMS-y w branży HR? Odkryj wartość tej formy komunikacji w Twojej firmie!

Skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi to jedno z najważniejszych wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się przedsiębiorcy. Wraz z rozwojem technologii i cyfryzacją biznesu, pojawiają się coraz bardziej efektywne narzędzia, które ułatwiają tę pracę. Jednym z nich są powiadomienia SMS, które z powodzeniem mogą być wykorzystane w branży HR. W tym artykule opiszemy, jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie SMS-ów w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz rekrutacji i jakie są najlepsze praktyki ich wykorzystania.

Nadpis SMS - co to jest?

Komunikacja z klientami odgrywa kluczową rolę w prowadzeniu biznesu - tak było, jest i będzie, a jednym z ważniejszych elementów skutecznego dotarcia do "zakupowych" serc użytkowników są dobrze napisane komunikaty marketingowe. W ramach tego artykułu skupimy się na SMS-ie i jego ważnym elemencie, czyli nadpisie. Dowiesz się także, czym jest nadpis, dlaczego warto go stosować i jakie korzyści z tego wynikają?

Traffic Pumping - jak uchronić się przed nabijaniem ruchu SMS?

Warto sobie zdać sprawę z tego, że kiedy używasz w swoim serwisie, lub aplikacji kodów jednorazowych np. do potwierdzenia rejestracji, albo potwierdzenia zamówienia, może dojść do sytuacji w której podmioty zewnętrzne będą próbowały nabijać ruch SMS (Traffic Pumping), czyli sztucznie tworzyć zapytania, by został wysłany kod SMS, co prowadzi do zwiększonych kosztów komunikacji mobilnej. Jak dokładnie wygląda ten proceder i jak się przed nim chronić?

10 grudnia rusza #SMSnaWOŚP - to już 10 lat wspólnego grania!

Zbliża się 10. rocznica naszej kooperacji z WOŚP. Napawa nas to ogromną dumą i zagrzewa do dalszej walki o czynienie dobra. To już dekada odkąd SerwerSMS.pl rozpoczął wspieranie działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a od 5 lat wspieramy fundację razem z grupą Vercom S.A. Każdego roku, począwszy od 2013, dzięki wykorzystaniu naszej platformy, komunikacja SMS funkcjonuje sprawnie oraz znacząco ułatwia pracę działaczy ?Orkiestry?, wolontariuszy oraz ludzi o dobrych sercach.

Uruchom SMS-y na Black Week!

Black Week to początek przedświątecznego sezonu zakupowego, tradycyjnie zaczyna się pod koniec listopada - to cały tydzień zakupowego szaleństwa. Tak samo, jak w latach ubiegłych klienci będą poszukiwać obniżek cenowych i to zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Podpowiadamy, co musisz zrobić, jako właściciel biznesu, by na przełomie listopada i grudnia zwiększyć sprzedaż!

Współpraca SerwerSMS i Responso

Allegro, Amazon, eBay, Shopee? Platform, na których możesz sprzedawać swoje produkty, jest mnóstwo. I warto na nich być, bo są tam potencjalni klienci! Sprzedaż wielokanałowa wymaga jednak automatyzacji, jeśli ma być naprawdę efektywna. To ważne szczególnie w kontekście obsługi klienta, a więc również komunikacji z nim. Wykorzystywanie SMS-ów to gwarancja precyzyjnego docierania ze swoimi komunikatami do konkretnych odbiorców. A integracja SerwerSMS i Responso oznacza, że możesz to robić jeszcze łatwiej, odnosząc jeszcze większe korzyści!

Bezpieczeństwo dzięki regularnym pentestom!

Etyczny haker, to jedyny haker, z którym chcemy współpracować, by ustrzec się przed niepożądanymi działaniami. W przypadku komunikacji mobilnej ochrona danych i konsumenta to bardzo ważna kwestia. Użytkownik, który otrzymuje SMS-a, musi być pewny, że wiadomość, którą otrzymał, pochodzi z pewnego źródła. Regularne pentesty sprawiają, że klienci mogą spać spokojnie, ponieważ sprawdzane są podatności serwisu na nadużycia i to w sposób ustawiczny.

Bezpieczeństwo wymaga współpracy wielu firm!

O tym opowiemy na największej Konferencji TELCO w ramach KIKE, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych. W trakcie wydarzenia poruszane będą wszystkie ważne kwestie związane z komunikacją mobilną oraz bezpieczeństwem Internetu. W tym roku weźmiemy w niej udział jako prelegenci, dając wykład na temat: "Współpraca w walce z nadużyciami - przykład integratorów SMS".

Parametry UTM w SMS marketingu

SMS marketing może być bardzo skuteczny, pod warunkiem że jesteśmy w stanie zmierzyć efektywność naszych działać. Podstawowe pytanie jest takie, jak tę efektywność w ogóle zmierzyć? Z pomocą przychodzą nam tagi UTM, które zastosowane w naszej kampanii marketingowej będą źródłem wiedzy na temat zachowania użytkowników. Dowiedz się, jak wykorzystać Parametry UTM w sms marketingu!

Jak wykorzystać formularz z landing page'a do masowej kampanii SMS?

Wyjaśniamy, czym jest marketing mobilny, oraz w jaki sposób wykorzystać formularze z landing page'a do stworzenia masowej kampanii SMS. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Branża Lendtech - ratowanie porzuconych formularzy

Porzucony formularz kredytowy to realna strata dla podmiotów z branży finansowej, ponieważ zainwestowaliśmy budżet w działania reklamowe, zainteresowaliśmy potencjalnego klienta, a koniec końców do transakcji jednak nie doszło. W takich przypadkach marketerzy często zadają sobie pytanie: co zrobić, aby działać skuteczniej i realnie zwiększyć liczbę konwersji?

5 powodów dla których warto skracać linki w SMS-ach

Użycie skróconego linku w wiadomości umożliwia nie tylko mierzenie skuteczności działań marketingowych w kampaniach SMS, ale także pozwala zmniejszyć liczbę znaków w treści. W przypadku SMS-ów liczba znaków oraz zwięzły i jasny przekaz jest na wagę złota, a to klucz do prowadzenia skutecznych działań promocyjnych.

Komunikacja A2P SMS - nowy wymiar kontaktu z klientem

Komunikacja A2P SMS to proces wysyłania wiadomości mobilnych z aplikacji biznesowej do użytkownika telefonu komórkowego i rozwiązanie, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród średnich i dużych firm. Zobacz, jak A2P SMS może pomóc w rozwoju biznesu, kto z niej korzysta i jak ją wdrożyć, by skutecznie podkręcić sprzedaż.

Bezpieczna komunikacja SMS

Komunikacja za pomocą SMS to jeden z najskuteczniejszych kanałów marketingowych, a postępująca cyfryzacja sprawia, że wymagania względem systemów bezpieczeństwa są coraz wyższe i bardziej zaawansowane. Stale wdrażamy narzędzia i procedury, które chronią naszych Klientów. Na szczęście temat bezpieczeństwa nie spoczywa na barkach firmy - innowacyjne narzędzia jak Tarcza 360 to sposób na kompleksowe zabezpieczenie danych użytkowników.

Rok w pigułce - podsumowanie 2021

Drogi kliencie! W 2022 rok wchodzimy z nowymi pomysłami i energią, by jeszcze lepiej zadbać o rozwój naszej platformy CPaaS. Pracujemy stale nad poprawą bezpieczeństwa szeroko rozumianej komunikacji mobilnej, co wiąże się z nieustannym poszukiwaniem coraz lepszych procesów i usprawnień. Robimy wszystko, by ten rok był bardziej efektywny, a nasze narzędzia były lepiej dostosowane do potrzeb podmiotów z wielu branż. Stale też poszerzamy współpracę z innymi podmiotami i stawiamy na rozwój integracji, które stają się istotne w komunikacji SMS w dobie rozwoju świata online oraz automatyzacji procesów sprzedażowych. Wiemy, że ten rok będzie rokiem przyspieszonych działań cyfrowego świata, profesjonalne firmy będą chętniej sięgać po sprawdzone narzędzia, a w tych jesteśmy wyspecjalizowani! Poniżej przedstawiamy szereg działań, które rozpoczęliśmy, albo już wdrożyliśmy w roku 2021.

Współpraca z partnerem Kambit

Komunikacja SMS jest obecnie kluczowym i bardzo skutecznym narzędziem wspierającym miękką windykację. Można powiedzieć, że świetnie uzupełnia pozostałe działania windykacyjne w celu odzyskania należności. Krótkie wiadomości tekstowe nie tylko są wysyłane jako przypomnienie o terminie zapłaty, ale również o każdym etapie postępowania procesu odzyskiwania pieniędzy.

Rozwój e-commerce w okresie 6.2019-5.2021- badanie partnera Home.pl

Od 2020 roku nieprzerwanie trwa hossa w biznesie online! Wiele branż notuje ogromne zyski ze sprzedaży internetowej, dlatego że rodacy w związku z wprowadzeniem pandemicznych ograniczeń wręcz masowo ruszyli na zakupy w Internecie. Okazuje się, że pomimo prób odmrażania gospodarki zapotrzebowanie na zakupy w Sieci nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Jedno jest pewne: przedsiębiorcy, którzy przed pandemią otworzyli swoje biznesy online, trafili w przysłowiową dziesiątkę, sprawiając, że polski e-commerce jest obecnie "na fali". W związku z tym zadaliśmy kilka pytań naszym partnerom z Home.pl, aby poznać wnioski, do jakich doszli podczas prac nad raportem: "Zakupy w Internecie cały czas w górę. Podsumowanie trendu w sklepach internetowych w okresie 6.2019-5.2021".

Co nowego w SerwerSMS.pl w 2021 r.?

Z początkiem roku wprowadziliśmy wiele ciekawych zmian usprawniających funkcjonowanie naszego serwisu. Jak zwykle, chcemy się podzielić, tymi najistotniejszymi, które zrealizowaliśmy w ostatnim czasie. Miło nam poinformować o udoskonaleniach, oraz wprowadzeniu nowych produktów do naszego portfolio. Sprawdź, co się u nas zmieniło:

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.