Rozwiązanie dla efektywnego zarządzania restauracją - wywiad z Menu.pl

W erze nowoczesnych technologii restauracje stawiają przed sobą coraz większe wyzwania związane z efektywnym zarządzaniem i obsługą klientów. W odpowiedzi na te potrzeby powstał Menu.pl ? innowacyjny system, który ma na celu odmienić sposób prowadzenia lokalu gastronomicznego. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych funkcji, Menu.pl nie tylko automatyzuje proces zamówień i usprawnia komunikację z klientami, ale również otwiera nowe perspektywy zwiększenia sprzedaży i poprawy doświadczenia klienta.


Czym jest Menu.pl?

Menu.pl to nowatorski system do zarządzania restauracją, którego celem jest usprawnienie prowadzenia i obsługi lokalu. Dzięki innowacyjnemu systemowi właściciele i menedżerowie restauracji mogą zwiększyć efektywność swoich działań i usprawniać procesy, by móc dostarczać swoim klientom jeszcze lepszych doświadczeń. System ten pozwala na zautomatyzowane zamówień składanych przez klientów i zdalne kontrolowanie tego procesu. Do dyspozycji klienta oddajemy przejrzysty panel klienta, z szeregiem funkcjonalności, poprzez który zarządza stroną do zamówień online oraz Asystenta połączeń, który rozwiązuje problem nieodebranych i zajętych telefonów w restauracji.

 

zrzut ekranu z seriwsu Menupl

 

Jak zwiększyć sprzedaż w restauracji dzięki Menu.pl?

Wzrost sprzedaży w restauracji jest wynikiem zwiększenia efektywności pracy dzięki zastosowaniu systemu Menu.pl. Jest to efekt wielu czynników, w tym oszczędności czasu oraz zwiększenia elastyczności pracy zespołu pracowników. Samą stronę do zamawiania online możemy skutecznie wypromować w internecie, co zaowocuje większą widocznością w wynikach wyszukiwarek i przyciągnie większą liczbę potencjalnych klientów. Co więcej, Asystent połączeń pozwala przyjmować zamówienia nawet gdy nikt nie może odebrać telefonu, to zwiększa ilość zamówień u niektórych klientów o kilkadziesiąt i więcej procent. Niebagatelny, a wręcz kluczowy, wpływ na wzrost wyników sprzedaży ma również odbiór systemu przez konsumenta (klienta restauracji). To, jak klient doświadcza interakcji ze stroną i wygoda podczas zamawiania, ma największy wpływ na jego decyzję o powrocie i ponownym złożeniu zamówienia.

System zamówień online dla restauracji. Jaki powinien być?

W dzisiejszych zabieganych czasach zarówno dla pracowników, jak i dla klientów restauracji, kluczowe jest, aby system był intuicyjny i przejrzysty. W chwili, gdy pomyśli się o potrzebnej funkcjonalności, powinna ona praktycznie znajdować się pod palcem. Pojęcie "pod palcem" podkreśla istotę, aby system idealnie współpracował z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfony i tablety, które są powszechnie wykorzystywane do składania zamówień. W Menu.pl przywiązujemy również dużą wagę do tego, aby system był estetyczny i prosty, innymi słowy, miły dla oka odbiorcy.

Ile czasu i kosztów może zaoszczędzić automatyzacja obsługi zamówień telefonicznych w restauracji?

Warto sięgnąć po prosty przykład, aby zrozumieć korzyści z automatyzacji zamówień telefonicznych w restauracji. Jeśli w ciągu dnia odbieramy dziesiątki telefonów, które obejmują zarówno krótkie rozmowy, jak i zamówienia, które mogą trwać dłuższą chwilę, przeniesienie części z nich online pozwala zaoszczędzić cenny czas pracowników. Dzięki temu, podczas długotrwałej rozmowy, inni klienci nie będą musieli bezskutecznie dzwonić, co mogłoby skutkować utratą zamówień. Natomiast zapewniając im wygodny kanał do zamówień online, można sprawnie przekierować klienta na stronę i ułatwić mu proces składania zamówienia. Pomyślmy również o kosztach związanych z błędnie zapisanymi numerami telefonów lub adresami klientów podczas zamawiania telefonicznego. To zbędny stres oraz czas pracowników potrzebny na korygowanie takich błędów. Automatyczny system naturalnie minimalizuje takie pomyłki. Mamy również przykłady restauracji, które nie przyjmują rezerwacji stolików, a jednak 90% telefonów dotyczy właśnie tego, co wpływa negatywnie na pracę zespołu. Jedno ustawienie w systemie pozwala wyeliminować te zbędne połączenia, co uwalnia potencjał zespołu. Podsumowując, przytoczone przykłady ilustrują ogromne oszczędności kosztów, zarówno bezpośrednich, jak i związanych z utratą potencjalnych klientów.

Czym Menu.pl wyróżnia się na tle konkurencji?

Oferta Menu.pl wyróżnia się przede wszystkim świeżym podejściem. Nasz nacisk kładziemy na innowacyjne podejście do doświadczenia użytkowników (user experience). Kolejnym unikatowym elementem jest Asystent połączeń, który umożliwia pełne wykorzystanie potencjału zamówień telefonicznych, eliminując ryzyko nieodebranych połączeń. Dodatkowo nasz cennik oparty jest na formule pay-as-you-go, czyli płacisz tylko wtedy, kiedy korzystasz z jednocześnie ustalonym maksymalnym kosztem korzystania z systemu, co zdecydowanie nas odróżnia i wierzymy, że jest fair wobec klientów.

W jaki sposób w Menu.pl wykorzystywane są SMS?

W Menu.pl SMS wykorzystujemy na trzy sposoby: Pierwszy to SMS wykorzystywany przy funkcjonalności Asystenta połączeń, gdzie klient otrzymuje wiadomość z linkiem prowadzącym do strony do zamówień online. Drugi sposób to wysyłanie potwierdzeń klientom, którzy zamawiają przez stronę online, informujących o zaakceptowaniu lub odrzuceniu transakcji przez restaurację. Trzeci sposób to umożliwienie restauratorom komunikowania się z bazą swoich klientów poprzez wysyłanie dowolnych informacji za pomocą w SMS-ie.

Marketing SMS w restauracji - czym warto pamiętać?

Budowanie relacji i stały kontakt z klientami to klucz do sukcesu. Prosty SMS może posłużyć do poinformowania klientów o nowych promocjach, a dodatkowo można do niego dodać kod rabatowy wygenerowany z systemu Menu.pl. Warto też mieć na uwadze, że SMS jest obecnie najskuteczniejszym sposobem dotarcia do klienta. Ponad 80% klientów odczytuje przychodzące wiadomości tekstowe.

Przykładowa wiadomość marketingowa w restauracji

Elementy skutecznej komunikacji SMS w restauracji. O tym pamiętaj! 

W swojej komunikacji SMS korzystaj ze sprawdzonych metod, które podnoszą konwersję. Przydatne będą 3 elementy, które są mocno angażujące. 

Możesz do tego wykorzystać: 

Komunikacja SMS - szczegóły

Podsumowanie 

Menu.pl wkracza na scenę gastronomiczną jako przełomowe narzędzie, redefiniując sposób, w jaki lokale prowadzą swoje codzienne operacje. Dzięki innowacyjnym funkcjom, takim jak automatyzacja zamówień, interakcja poprzez wiadomości SMS i wyjątkowy asystent połączeń, Menu.pl nie tylko podnosi efektywność działań, lecz również tworzy dogodne środowisko dla klientów. W dobie rosnącej konkurencji i oczekiwań klientów, Menu.pl wydaje się być kluczem do osiągnięcia sukcesu restauracyjnego poprzez usprawnienie procesów, zwiększenie sprzedaży i podniesienie jakości obsługi.

O firmie Menu.pl:
Menu.pl to nowe rozwiązanie technologiczne dla branży restauracyjnej. Dzięki głębokiemu zrozumieniu unikalnych wyzwań, przed którymi stają właściciele i menedżerowie restauracji, Menu.pl koncentruje się na dostarczaniu najnowocześniejszych narzędzi, które zwiększają efektywność operacyjną, poprawiają doświadczenia klientów i zwiększają rentowność prowadzonego biznesu.

 

Autor artykułu:

BlazejPawlar

Błażej Pawlar
Partnership & marketing manager

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.