Jak wykorzystać SMS marketing w afiliacji?

W dzisiejszym dynamicznym świecie marketingu afiliacyjnego, gdzie kluczową rolę odgrywa efektywność przekazu, jednym z najcenniejszych narzędzi staje się SMS. Dlaczego jednak warto postawić na SMS marketing w ramach afiliacji? Odpowiedź jest klarowna: jego niezwykła skuteczność tkwi w bezpośrednim kontakcie i niemal natychmiastowej reakcji odbiorcy.


Jak wykorzystać SMS marketing w afiliacji?

W marketingu afiliacyjnym, gdzie dochód jest zależny od efektywności przekazu marketingowego, SMS staje się bezcennym narzędziem. Jako afiliant, wykorzystuję SMS do bezpośredniego dotarcia do klientów z ofertami partnerów. 

W praktyce oznacza to wysyłanie krótkich, angażujących wiadomości tekstowych z linkami afiliacyjnymi do promocji produktów, które są dopasowane do preferencji i historii zakupów odbiorcy.

Dlaczego warto wybrać SMS marketing w afiliacji?

SMS marketing wyróżnia się na tle innych kanałów bezpośrednią i niemal natychmiastową komunikacją. Jego przewaga polega na wysokim wskaźniku otwarć i kliknięć, co w afiliacji przekłada się bezpośrednio na większe szanse na konwersję. 

Przy odpowiedniej personalizacji i precyzyjnie dobranym czasie wysyłki, SMS może wygenerować znaczny przychód z poleconych zakupów.

Jak połączyć kampanię afiliacyjną z SMS?

Przed rozpoczęciem kampanii SMS-owej konieczne jest skierowanie potencjalnych klientów na stronę, gdzie będą mogli zostawić swój numer telefonu. Używam tutaj SEO, aby moja strona była widoczna w wynikach wyszukiwania dla słów kluczowych związanych z promowanymi produktami. 

Social media pomaga w budowaniu relacji z odbiorcami i angażowaniu ich poprzez wartościowe treści, co zachęca do odwiedzenia strony i zapisania się na listę. Kampanie PPC są natomiast świetnym sposobem na szybkie generowanie ruchu i leadów, zwłaszcza kiedy chcę skierować precyzyjnie targetowaną grupę do konkretnej oferty.

Przykładowa kampania afiliacyjna w połączeniu z SMS:

 1. Generowanie ruchu (SEO, organic social media, PPC)
  Aby efektywnie połączyć kampanię afiliacyjną z SMS, należy najpierw zbudować bazę odbiorców. SEO i social media służą budowaniu świadomości marki i przyciąganiu ruchu na stronę, a PPC może być wykorzystane do szybkiego generowania leadów. Zastosowanie formularzy zgłoszeniowych na stronie docelowej, które proponują użytkownikowi zapis na listę SMS oraz E-mail w zamian za np. e-booka lub rabat, to skuteczna metoda zbierania wartościowych kontaktów.
 2. Jednoczesne zebranie maila oraz SMS na tym samym formularzu
  Optymalnym rozwiązaniem jest zebranie zarówno adresów e-mail, jak i numerów telefonów na jednym formularzu. Pozwala to na prowadzenie wielokanałowej komunikacji i zwiększenie szansy na konwersję poprzez różne typy follow-upów.
 3. Prowadzenie kampanii mailowej 2-4 tygodnie
  Zanim rozpoczniemy kampanię SMS, warto jest zaplanować i prowadzić kampanię e-mail marketingową. Jest to czas na budowanie relacji i edukowanie subskrybentów na temat produktów, które później zostaną promowane przez SMS.
 4. Zapis na webinar prezentujący produkt + potwierdzenie SMS z zapisem do kalendarza
  Organizując webinar, który prezentuje produkt, można zachęcić uczestników do zapisu poprzez formularz, który automatycznie wyśle potwierdzenie uczestnictwa wraz z przypomnieniem SMS. Dodatkowo SMS może zawierać link do zapisu wydarzenia w kalendarzu Google.
 5. Przypomnienie o webinarze mailowo + sms
  Przypomnienia o webinarze wysyłane zarówno mailowo, jak i poprzez SMS, maksymalizują szanse na udział. SMS jest szczególnie efektywny, gdyż często jest czytany natychmiast po otrzymaniu.
 6. Webinar prezentujący produkt
  Webinar to doskonała okazja do zaprezentowania produktu i skierowania uczestników do zakupu poprzez link afiliacyjny. Połączenie wiedzy z bezpośrednim wezwaniem do działania (CTA) w SMS po webinarze może znacznie zwiększyć konwersję.

 

Przykładowa komunikacja + CTA w kampanii SMS

Ta wiadomość może  posłużyć jako przykład (szablon wiadomości) w kampanii SMS w programie afiliacyjnym:

"Wykorzystaj swoją ekskluzywną zniżkę 20% na [nazwa produktu]! Tylko do końca dnia: [link afiliacyjny]. Nie przegap okazji! Więcej na dzisiejszym webinarze o [godzina]"

Skontaktuj się z nami

 

przykład wiadomości marketingowej w afiliacji

Jakie są najlepsze praktyki w kampaniach afiliacyjnych z SMS?

 • Zawsze uzyskaj wyraźną zgodę na otrzymywanie wiadomości.
 • Personalizuj wiadomości, korzystając z imienia odbiorcy i odnosząc się do jego wcześniejszych interakcji.
 • Monitoruj i analizuj skuteczność każdego wysłanego SMS-a, aby optymalizować przyszłe kampanie.
 • Testuj różne wersje wiadomości (A/B testing), aby znaleźć najbardziej angażujące treści.

Jak poprawić skuteczność kampanii SMS w afiliacji?

Poprawić skuteczność można poprzez:

 • Segregowanie odbiorców na podstawie ich zachowań i preferencji.
 • Używanie krótkich, ale silnych i jasnych wezwań do działania.
 • Optymalizacja czasu wysyłki – wysyłanie wiadomości w momencie, kiedy odbiorcy są najbardziej aktywni.

SMS w afiliacji: Podsumowanie

SMS marketing w afiliacji to bezpośredni, osobisty i skuteczny sposób komunikacji z klientami. Wykorzystując wysoką otwieralność i angażujące treści, afilianci mogą znacznie zwiększać swoje zarobki. Ostatecznie, sukces w afiliacji zależy od umiejętnego połączenia odpowiedniej oferty z odpowiednim odbiorcą, a SMS marketing jest narzędziem, które to ułatwia.

wojciech MatułaWojciech Matuła


Autor artykułu to doświadczony ekspert SEO i marketingu afiliacyjnego, współpracujący z największymi markami e-commerce w Polsce i za granicą. Generuje konwertujący ruchu organiczny, leady i sprzedaż. Dzieli się praktycznymi poradami na temat SEO i marketingu afiliacyjnego. Certyfikowany specjalistą z zakresu reklam w Google. Na co dzień poszerza swoją wiedzę z zakresu komunikacji, marketingu i psychologii konsumenta. Marketingiem zajmuję się od 2009.

 

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.