SMS marketing na Dzień Matki

Dzień Matki to jedno z najbardziej intensywnych świąt w handlu detalicznym, oferujące firmom e-commerce idealną szansę na wyróżnienie swojej marki i pomoc klientom w znalezieniu doskonałych prezentów dla mam, bez względu na niszę czy rozmiar działalności. Przedstawiamy kilka inspiracji, jak wykorzystać tę okazję do firmowej komunikacji SMS. Oto przykłady wiadomości SMS, które mogą być użyte w branży travel, fashion, gastronomicznej czy beauty pomagając klientom w wyborze prezentu dla mamy.


SMS marketing działa cuda! 

W dobie rosnącego trendu mobile marketingu SMS-y są niezwykle efektywnym kanałem komunikacji, osiągającym wskaźnik otwarć (Open Rate) sięgający nawet 98%. Dokładnie zaplanowane i przemyślane działania mogą przynieść niezwykłe rezultaty. Aby kampania była skuteczna, warto  zaplanować ją z wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę zastanowić się nad przekazem i wyborem odpowiednich narzędzi. Także użytkownik, który dostaje wiadomość ma czas na zastanowienie się nad wyborem prezentu dla mamy. 

Dzień Matki a marketing SMS

Kampanie SMS wysyłane podczas specjalnych okazji zwykle cieszą się większym zainteresowaniem – tutaj jest twoja szansa! Media społecznościowe zostają "zasypane" zdjęciami i postami inspirowanymi mamami. Przebij się przez gąszcz informacji dzięki skutecznym kampaniom SMS, które przyciągną uwagę odbiorców i wyróżnią Twoją markę! Docieraj do klientów ze spersonalizowanymi ofertami, które przemówią do nich.

To możesz zrobić, by Twój SMS marketing był na najwyższym poziomie:

 • ogłaszaj błyskawiczną wyprzedaż
 • promuj tematyczne przewodniki po prezentach, pakiety produktów
 • Stosuj oferty ważne czasowo z okazji Dnia Matki.
 • udostępnij oferty specjalne tak wcześnie, jak to możliwe
 • przedłuż wyprzedaż o kilka dni, aby zwiększyć przychody w swoim sklepie.

Jak wykorzystać linki w kampanii SMS na Dzień Matki?

Stosuj kreatywne reklamy SMS, aby skierować klientów na stronę marki, specjalnie przygotowaną stronę docelową lub stronę z promocją z okazji Dnia Matki. Skrócone linki są najlepsze, ponieważ oszczędzają miejsce w wiadomości i umożliwiają śledzenie kliknięć. Jeśli masz możliwość wyselekcjonowania z bazy kontaktów kobiet, które są mamami, możesz przesłać im życzenia z małym upominkiem. Ważne jest, aby pozostawić dobre wrażenie, pokazując, że pamiętasz o swoich klientach. Do skracania linków wykorzystaj wewnętrzne narzędzie, do którego otrzymasz dostęp po założeniu konta w serwisie. Otwórz.to pomoże w zaoszczędzeniu znaków, oraz pozwoli stworzyć unikalne CTA.

Skrócony link w SMS ie na Dzień Matki

 

Jak mogą wyglądać Twoje skrócone linki w SMS-ach po użyciu Otworz.to:

 • http://otworz.to/dlaMamy
 • http://otworz.to/dzienmatki
 • http://otworz.to/dlamojejmamy

Budowanie pozytywnych relacji za pomocą wiadomości SMS 

Dzień Matki to także świetna okazja, aby wzmocnić relacje z klientami. Wysyłanie SMS-ów z życzeniami jest prostym, ale skutecznym sposobem na wywołanie pozytywnych emocji. Personalizowane wiadomości mogą pokazać, że Twoja firma pamięta o klientach i docenia ich, co buduje lojalność i zaufanie. Czasami samo przypomnienie klientom o swojej marce, albo przypomnienie o jakimś evencie powoduje, że powracają na stronę i zainteresują się produktem czy usługą. 

Skuteczna kampania SMS - o tym musisz pamiętać! 

Aby kampania była skuteczna, warto zadbać o kilka elementów. 

 1. Treść wiadomości powinna być serdeczna i autentyczna. Proste, szczere życzenia z okazji Dnia Matki mogą zrobić duże wrażenie. Dodanie do nich imienia odbiorcy dodatkowo personalizuje przekaz, co zwiększa jego efektywność. 
 2. Można dołączyć upominek w formie kuponu rabatowego lub linku do specjalnej oferty. Taki gest nie tylko wywoła uśmiech na twarzy odbiorcy, ale również może zachęcić do skorzystania z oferty Twojej firmy. 
 3. Warto także pamiętać o odpowiednim timing’u. Wiadomości wysłane na kilka dni przed Dniem Matki dadzą klientom czas na zapoznanie się z ofertą i podjęcie decyzji. Dobrze zaplanowana kampania SMS, która łączy ciepłe życzenia z atrakcyjnymi ofertami, może znacząco zwiększyć zaangażowanie klientów i wzmocnić pozytywny wizerunek marki.

Gotowe przykłady treści SMS na Dzień Matki

Branża beauty:

Zaskocz swoją Mamę luksusowym zabiegiem! Z okazji Dnia Matki, pakiety spa w promocyjnych cenach. Rezerwuj online lub telefonicznie.

Twoja Mama zasługuje na chwilę relaksu! Podaruj jej voucher do naszego salonu piękności – do Dnia Matki 30% zniżki na wszystkie usługi.

Dzień Matki to idealna okazja na metamorfozę! Zarezerwuj wizytę u naszych ekspertów i spraw Mamie wyjątkowy prezent. Skontaktuj się z nami już dziś.

Branża fashion:

Podaruj swojej Mamie stylowy prezent na Dzień Matki! Wszystkie kolekcje wiosenne z rabatem 20%. Odwiedź nasz sklep lub zamów online.

Niech Twoja Mama poczuje się wyjątkowo! Specjalne oferty na eleganckie sukienki i akcesoria tylko z okazji Dnia Matki. Zajrzyj do nas już dziś!

Dzień Matki to doskonała okazja na odświeżenie garderoby! Kupując dwie rzeczy, trzecią otrzymasz gratis. Sprawdź naszą najnowszą kolekcję i wybierz coś dla swojej Mamy.

Branża Travel:

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami! Zaskocz swoją Mamę weekendowym wypadem do malowniczej miejscowości. Specjalna oferta tylko na ten wyjątkowy dzień. Rezerwuj teraz!"

Twoja Mama marzy o podróży? Z okazji Dnia Matki oferujemy 25% zniżki na wszystkie zagraniczne wyjazdy. Sprawdź nasze propozycje i podaruj jej niezapomniane wspomnienia!

Podaruj Mamie przygodę życia! Zarezerwuj wycieczkę do egzotycznego miejsca z 20% rabatem na Dzień Matki. Sprawdź dostępne kierunki na naszej stronie i zarezerwuj już dziś!

Branża gastronomiczna:

Spraw, by Dzień Matki był wyjątkowy! Zaproś Mamę na uroczysty obiad w naszej restauracji. Specjalne menu i 10% rabatu na rezerwacje do 25 maja!

Nie wiesz, jak uczcić Dzień Matki? Zarezerwuj stolik w naszej kawiarni i podaruj Mamie niezapomniane chwile przy pysznych deserach. Specjalna oferta dla Mam!

Dzień Matki już wkrótce! Zamów catering z naszego menu i spędź ten dzień w domowym zaciszu z wyjątkowymi potrawami. Złóż zamówienie do 24 maja i skorzystaj z 15% zniżki!

Realne przykłady wiadomości wysłane przez firmy

SMS marketing na Dzień Matki

Przykład 1. SMS marketing od Organic Life

SMS marketing na Dzień Matki2

Przykład 2. SMS marketing od HCP PANDA

SMS marketing na Dzień Matki3

Przykład 3. SMS marketing od Lewiatan

Podsumowanie

Dzień Matki to doskonała okazja do wykorzystania SMS marketingu w różnych branżach. Firmy powinny z wyprzedzeniem przemyśleć narzędzia i formułowanie przekazu, ponieważ SMS-y mają niezwykle wysoki wskaźnik otwarć, sięgający 98%. Zaplanowanie kampanii z odpowiednim wyprzedzeniem, dołączenie kuponów lub linków do promocji oraz kreatywne podejście mogą znacząco zwiększyć zaangażowanie klientów. Wysyłanie SMS-ów z życzeniami i małymi upominkami może dodatkowo budować pozytywne relacje z klientami.

Autor artykułu:

BlazejPawlar

Błażej Pawlar
Partnership & marketing manager

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.