Do czego może służyć telefon?

Co można zrobić za pomocą telefonu? Pierwsze odpowiedzi są oczywiste: zadzwonić lub wysłać SMS-a, jednak takie możliwości oferowały nam telefony komórkowe już w ubiegłym wieku. Jakie dziś funkcje posiadają najnowocześniejsze smartfony i czy rzeczywiście telefonem można uprażyć kukurydzę – o tym wszystkim w naszym dzisiejszym przeglądzie konsumenckim na wesoło.


SMS w kosmos

Czy wiedzą Państwo, że dzisiejsze zaawansowane technologie pozwalają wysłać SMS-a nawet w przestrzeń kosmiczną? Jak donosił serwis media2 za dziennikiem: „w ramach świątecznej akcji sieć Virgin Mobile pozwala przesłać wiadomość SMS lub MMS do stacji telekomunikacyjnej Goonhilly Satellite Station, skąd "telekomunikacyjny liścik" zostanie wysłany w kosmos. (...) Użytkownicy mogą także otrzymać specjalne certyfikaty potwierdzające nadanie kosmicznej wiadomości.

Telefon zamiast mikrofalówki

Nie tak dawno sieć www na całym świecie obiegło nagranie, na którym trójka przyjaciół za pomocą trzech telefonów komórkowych, ponoć bez żadnego źródła ciepła, uprażyła kilka ziarenek kukurydzy, zamieniając je w popcorn. Publikacja przyniosła falę dyskusji na temat tego, czy filmik był autentyczny czy też był świetnie wykonanym internetowym „fakiem”, czyli mistyfikacją.

Krwawe koncepcje

Na żartobliwym podejściu do „komórki” oparta była swego czasu cała, nota bene świetna, kampania reklamowa Heyah. Marka Heyah prezentowała użytkownikom serwisu Nasza-Klasa, jak wiele nieznanych dotąd zastosowań posiada telefon komórkowy w kampanii pod nazwą „Letnia Szkoła Korzystania z Telefonu”. Akcja opierała się o kolejne lekcje, których tematem przewodnim była wszechstronność i wielofunkcyjność urządzenia, jakim jest zwykła komórka. Każda lekcja składała się z krótkiego filmu i gry multimedialnej, a kontrowersyjne filmiki wykorzystywały inspiracje między innymi Kung Fu.

Mobilny recykling

Jeżeli już natomiast wyślemy SMS-a w kosmos i przygotujemy za pomocą telefonu kukurydzę prażoną lub inne danie, a telefon w swoim designie i funkcjonalności znudzi nam się i zapragniemy go wymienić na „lepszy model” - możemy zawsze, idąc z duchem ekologicznych trendów – poddać go recyklingowi. Tak, telefony to cenny nabytek dla firm zajmujących się odzyskiwaniem surowców. Czy wiedzą Państwo na przykład, że z dwustu zużytych telefonów można wykonać obrączkę? W Polsce powstała nawet specjalna strona internetowa, starytelefon.pl która pozwala wymienić stare aparaty na gotówkę.

Odkładając żarty na bok, pamiętajmy, że telefon to przede wszystkim fantastyczne narzędzie biznesowe, a pozyskanie klientów za pomocą marketingu mobilnego jest proste jak... wysłanie SMS-a.

Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. ​​

Kontakt dla mediów:

tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl

Ceny za połączenia i SMS-y wewnątrz UE będą niższe

Od 15 maja operatorzy zobowiązani są do stosowania nowych, regulowanych stawek w połączeniach...

SMS ostrzegał przed silnym wiatrem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła coraz częściej SMS-y z  ostrzeżeniami. Ostrzeżenia drugiego...
Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.