SerwerSMS.pl proponuje numer alarmowy SMS podkarpackiej policji - rzecznik komendanta mówi "nie"
Według ustaleń Platformy SerwerSMS.pl specjalne numery alarmowe, na które ofiary bądź świadkowie zdarzeń wymagających interwencji policji mogą wysłać zgłoszenie SMS-em nie funkcjonują na obszarze aż 7 województw w Polsce. Pisaliśmy o tym w informacji prasowej "W 7 województwach nie zaalarmujesz Policji SMS-em". Jednym z regionów, w któych SMS alarmowy nie działa jest Podkarpacie.
W środę, 25 lipca w ukazującej się na Podkarpaciu gazecie „Nowiny” został opublikowany artykuł zatytułowany „Głuchoniemi nie wezwą pomocy przez SMS”. Z tekstu wynika, że istnieje potrzeba wprowadzenia numeru alarmowego SMS na terenie województwa podkarpackiego. Autorka tekstu przytoczyła wypowiedź Katarzyny Hul z Podkarpackiego Stowarzyszenia Głuchych, która stwierdziła, że dzisiaj niepełnosprawni, aby zaalarmować policję „potrzebni są pośrednicy, ktoś z rodziny albo tłumacz, do którego mają zapisany numer telefonu komórkowego”.
Paweł Międlar – rzecznik podkarpackiej policji, którego wypowiedź odnajdujemy w artykule, nie widzi jednak problemu. Według niego w pobliżu osoby niedosłyszącej lub głuchoniemej zawsze jest osoba, która może dokonać zgłoszenia. Ponadto rzecznik podkarpackich policjantów stwierdził, że usługa numer alarmowy SMS jest „koszmarnie droga” i podkarpacka policja nie wprowadzi jej, z troski o pieniądze podatników. Dodaje również, że na stronach internetowych podkarpackiej policji są dostępne numery telefonów komórkowych, na które wysłać można SMS-a. Sęk w tym, że są to po prostu numery „komórek” policjantów, nie mające nic wspólnego z numerem alarmowym SMS.
Reakcja platformy SerwerSMS.pl na wypowiedź rzecznika podkarpackiej policji była natychmiastowa.
Zaoferowaliśmy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, że uruchomimy system powiadomień SMS na Podkarpaciu za darmo lub za symboliczną kwotę oraz wypromujemy numer alarmowy SMS, aby zaistniał on w świadomości mieszkańców. Małgorzata Motor przekazała naszą propozycję Pawłowi Międlarowi, który odpowiedział: Nie będziemy komentować tej oferty. Głupotą byłoby wprowadzać kolejny numer telefonu. Poza tym nie sądzę, by po tym, jakbyśmy to zrobili, nastąpił wzrost bezpieczeństwa.
Dziwi opór rzecznika podkarpackiej policji i stanowcze odrzucenie naszej oferty. Być może wynika to z braku świadomości, że usługa alarmowego numeru SMS to nie jest po prostu jeszcze jeden numer telefonu. To numer wirtualny, na który nie można zadzwonić, można za to wysłać SMS-a, który niezawodnie wyświetli się na pulpicie dyżurnego przyjmującego zgłoszenia.
Mamy nadzieję, że rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie kiedyś uważniej wsłucha się w potrzeby osób głuchoniemych i niedosłyszących. Będziemy przyglądać się tej sprawie.
Usługa numer alarmowy SMS funkcjonuje już z powodzeniem w kilku województwach, a ostatnio SerwerSMS.pl wdrożył ją w lubelskiej policji. Głuchoniemi i niedosłyszący mieszkańcy województwa lubelskiego otrzymali jasny komunikat, który pojawił się w mediach, że w sytuacji zagrożenia mogą wysłać SMS-a na numer alarmowy obowiązujący w całym regionie. Pisaliśmy o tym w informacji prasowej „Zaalarmuj lubelską policję SMS-em”.
Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności.
Kontakt dla mediów:
tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl