Będzie jeden SMS-owy numer alarmowy w USA. Bierzmy przykład z Amerykanów!

Od 2014 r. każdy Amerykanin będzie mógł wysyłać SMS-y pod numer alarmowy 911. T-Mobile, Sprint, Verizon i AT&T, największe sieci komórkowe w USA, dogadały się w sprawie SMS-a alarmowego. To znacząca zmiana, ponieważ do tej pory mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mogli jedynie dzwonić pod 911, a każdy SMS wysłany na ten numer skutkował otrzymaniem wiadomości zwrotnej zachęcającej do wykonania połączenia telefonicznego.

Uważamy, że to bardzo korzystna zmiana, zwłaszcza dla zwykłego Amerykanina. Po pierwsze, zdarzają się sytuacje, kiedy SMS jest jedynym sposobem komunikacji, np. gdy prowadzenie rozmowy telefonicznej może być niebezpieczne. Po drugie, osoby głuchonieme nie są np. w stanie efektywnie porozumiewać się za pomocą klasycznego połączenia telefonicznego. Po trzecie, fakt istnienia jednego numeru alarmowego na terenie całego kraju pozwala na spójną kampanię informacyjną skierowaną do obywateli.

Rozszerzenie dostępu do numeru alarmowego to zmiana w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa publicznego. W Polsce w tym temacie mamy jeszcze wiele do zrobienia. SMS-owe numery alarmowe funkcjonują na pełnym obszarze tylko pięciu województw. W czterech kolejnych usługa alarmowego powiadamiania SMS jest dostępna w ograniczonym zakresie. Rachunek jest prosty - mieszkańcy siedmiu województw w Polsce są pozbawieni efektywnego sposobu alarmowania, jakim jest kanał SMS. Czas to wreszcie zmienić. Bierzmy przykład z Amerykanów!

Czytaj więcej na e-biznes.pl

Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. ​​

Kontakt dla mediów:

tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl

Ceny za połączenia i SMS-y wewnątrz UE będą niższe

Od 15 maja operatorzy zobowiązani są do stosowania nowych, regulowanych stawek w połączeniach...

SMS ostrzegał przed silnym wiatrem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła coraz częściej SMS-y z  ostrzeżeniami. Ostrzeżenia drugiego...
Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.