Każda gmina może mieć system bezpłatnych powiadomień SMS dla mieszkańców

Informacja prasowa
03/09/2012

Systemy powiadomień SMS funkcjonują w ponad 260 polskich gminach. Stanowi to nieco ponad 10% z 2478 wszystkich gmin w Polsce. Samorządy, które chcą powiadamiać mieszkańców o zagrożeniu powodowanym przez warunki atmosferyczne, wydarzeniach kulturalnych czy planowanej przerwie w dostawie prądu nie muszą rezygnować z rozwiązania ze względu na mały budżet. Platformę do masowej wysyłki SMS-ów można uruchomić już od 50 złotych miesięcznie.


Za wdrożenie naszego systemu samorząd nie płaci nic, a najtańszy miesięczny pakiet, który wykorzystać można na wysyłkę nawet 700 wiadomości tekstowych jednocześnie kosztuje 50 zł. W zależności od potrzeb i rozwoju systemu w gminie abonament można zwiększyć do 180 zł za 3000 SMS-ów czy do 500 zł. Ta opłata pozwoli urzędnikom na wysłanie nawet 10 000 wiadomości. Kiedy gmina wyczerpuje swój miesięczny pakiet, może wciąż wysyłać SMS-y według stawki cennika. Nie narzucamy w tym względzie żadnych ograniczeń. Każdy, kto myśli o uruchomieniu systemu w swojej gminie uzyska więcej informacji pod adresem serwersms.pl/urzad – powiedział Artur Sadowski z platformy SerwerSMS.pl.

W czasach, gdy liczy się szybkość przekazania informacji, SMS wygrywa z każdym innym medium – telewizją, radiem, a nawet Internetem. Wiadomość tekstowa jest również tańszą formą komunikacji niż telefon, a dzięki komputerowemu systemowi do wysyłki SMS-ów nie angażuje czasu pracy urzędników i dociera w tym samym czasie do wszystkich odbiorców. Wystarczy raz wpisać pożądaną treść SMS-a i jednym kliknięciem myszki wysłać wiadomość do wszystkich mieszkańców zarejestrowanych w bazie.

Mieszkańcy zapisują się do bazy odbiorców powiadomień poprzez wysłanie SMS-a z hasłem na specjalny numer dostępowy, z którego korzysta gmina. Opłata za takiego SMS-a wynosi tyle, ile koszt zwykłego SMS-a w ofercie operatora sieci komórkowej. Na tym kończą się koszty, jakie ponosi mieszkaniec, aby być zarejestrowanym w systemie. Wszelkie informacje otrzymane od urzędników są bezpłatne. Administratorem danych osobowych powierzanych przez obywateli jest gmina, która może je wykorzystywać tylko zgodnie z wymogami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Powiadomienia SMS doskonale służą nawet najmniejszym gminom, bo to one same definiują jakie są ich potrzeby i dostosowują treść przekazu kierowanego do mieszkańców.

W naszej gminie za pomocą SMS-a informujemy o awariach i zagrożeniach, imprezach, uroczystościach gminnych czy akcjach krwiodawstwa. Co ważne, mieszkańcy wyrażają pozytywną opinię na temat takiej formy komunikacji Do tej pory w bazie zarejestrowało się kilka tysięcy użytkowników i ta liczba sukcesywnie rośnie, co najlepiej świadczy o tym, że system się sprawdza – powiedział Jacek Świątczak z Urzędu Gminy Uniejów.

Dzięki SMS-om ostrzegającym przed nadchodzącymi burzami, mieszkańcy mają szansę ochronić swoje mienie przed zniszczeniem – przestawić samochód spod drzewa czy zabezpieczyć dach domu. Wystarczy przyjrzeć się niedawnym wydarzeniom w Polsce – letnie nawałnice, trąby powietrzne oraz intensywne opady gradu zniszczyły domy, a mieszkańcy zostali skazani na długotrwałą odbudowę zniszczeń oraz żmudną procedurę uzyskania odszkodowania za straty. Jeden SMS mógł zapobiec takim sytuacjom – dodaje Artur Sadowski.

Materiały do pobrania:

Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. ​​

Kontakt dla mediów:

Joanna Marchocka
Rzecznik Prasowy
tel: 22 211 20 40 w. 78
mail: pr@serwersms.pl

Tagi:

SMS-y w gminach urząd sms powiadomienia SMS masowa wysyłka SMS-ów

SMS ostrzegał przed silnym wiatrem

Aktualność branżowa
17/03/2019
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła coraz częściej SMS-y z  ostrzeżeniami. Ostrzeżenia drugiego...

Z SMS-a dowiemy się o zagrożeniu powodziowym

Aktualność branżowa
26/02/2019
Po rejestracji w Informatycznym Systemie Osłony Kraju, z SMS-a bądź drogą elektroniczną dowiemy się...
Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Uruchom konto

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.