Handel

Komunikacja mobilna oferuje branży handlowej przede wszystkim zwiększenie lojalności klientów, pozyskiwanie nowych oraz możliwość natychmiastowego zwiększenia sprzedaży. Wysyłkę SMS można bowiem zaplanować już w kilka sekund.

E-commerce

Sprzedaż internetowa i różnorodne platformy e-commerce wraz z komunikacją mobilną tworzą niezwykłą synergię. Komunikacja mobilna i środowisko internetowe dają klientom komfort, szybkość działania i błyskawiczną interakcję.
 

Płatności SMS

Jedną z podstawowych form wykorzystania SMS-ów w e-commerce są oczywiście SMS-owe płatności. Płacenie SMS-em za drobne usługi, produkty czy dostęp do usług to dla Polaków wciąż najwygodniejsza forma płatności. Przychody z udostępnianych produktów czy usług mogą się znacznie zwiększyć, jeżeli do form płatności dodadzą się opcję SMS-owej zapłaty. Usługę taką można uzyskać w SerwerSMS.pl, wybierając odpowiedni pakiet z aktywną funkcją Premium SMS.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi Premium SMS.

Autoryzacje i uwierzytelnienia

SerwerSMS.pl dla branży e-commerce to także oferta SMS-owego potwierdzania, autoryzacji, uwierzytelnienia transakcji i innych operacji wykonywanych w  serwisie. Telefon komórkowy i dwukierunkowa komunikacja SMS może wspomóc, przyspieszyć i zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z każdej oferty.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat komunikacji zdalnej API oraz kodów jednorazowych.

Powiadomienia SMS

Zamówienie w sklepie internetowym lub na jakiejkolwiek platformie e-commerce produktu czy usługi związane jest z oczekiwaniem na realizację zamówienia. Proces ten usprawnić może komunikacja SMS. Dzięki niej można szybko i łatwo powiadomić klientów o statusie zamówienia, powiadomić o godzinie wizyty kuriera i przekazać wszelkie inne wiadomości, które niezbędne są dla komfortowego, sprawnego i ekonomicznego dostarczenia przesyłki.

Komfortowa realizacja sprawić może, iż klient rzetelnie poinformowany może stać się stałym klientem.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat masowej wysyłki SMS ECO+ lub FULL.

SMS-owa lojalność

Popularną praktyką jest subtelne przypominanie się swoim dotychczasowym klientom. Firmy na całym świecie robią to poprzez newslettery, życzenia świąteczne, karty stałego klienta i inne działania z obszaru programów lojalnościowych. Oczywistym bowiem jest, że łatwiej jest utrzymać przy sobie dotychczasowego klienta niż pozyskać nowego. Jeżeli zatem podczas realizacji zamówień, na którymkolwiek z jego etapów, pozyskany zostaje numer telefonu komórkowego, warto wykorzystać go do przesłania klientowi SMS-owego przypomnienia o ofercie. Może to być bezpośrednie zachęcenie do ponownych zakupów (promocja, wyprzedaż, rabat itd.) lub bardziej subtelna informacja np. w formie życzeń.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat wysyłek planowanych i personalizowanych.

Dlaczego warto?

  • zwiększenie liczby transakcji dzięki dodatkowej, wygodnej formie płatności,
  • zwiększenie bezpieczeństwa transakcji dzięki autoryzacji SMS,
  • zwiększenie zadowolenia klientów dzięki powiadomieniom SMS o przesyłce,
  • poprawa wizerunku (najwyższa jakość obsługi dzięki powiadomieniom SMS).

Sieć sklepów

Stałe i okazjonalne wsparcie sprzedaży - oto główne zastosowanie komunikacji SMS w handlu, w tym w sieciach handlowych. Zapraszamy do poznania ciekawych rozwiązań, które poprawić mogą wizerunek sieci oraz realnie wpłynąć na zwiększenie przychodów.
 

SMS-owa lojalność

Mobilne wsparcie działań reklamowych i marketingowych to przede wszystkim wysoki wskaźnik zapoznania się z reklamową treścią. Aktualne badania i statystyki wskazują, iż praktycznie każdy wysłany SMS jest przeczytany przez odbiorcę w całości, i to przeważnie w ciągu kilku minut od wysłania. Oznacza to, że krótki, ale treściwy SMS może stać się impulsem do kolejnych zakupów dla Państwa dotychczasowych klientów.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi SMS ECO+ i SMS FULL.

Tworzenie bazy numerów telefonów komórkowych

Wysyłanie SMS-owych reklam wymaga, co oczywiste, posiadania bazy dotychczasowych klientów lub co najmniej osób, które były zainteresowane ofertą. SerwerSMS.pl oferuje dostęp do numeru, na który wysyłając SMS, aktualni i potencjalni klienci dopisują się świadomie i dobrowolnie do SMS-owej listy subskrypcyjnej.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi NDI, czyli Numeru Dostępowego Indywidualnego.

Konkursy SMS

Świetną formą nawiązania ciekawej interakcji z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami są także SMS-owe konkursy. SerwerSMS.pl oferuje bezpłatny dostęp do szeregu opracowań w tym temacie, dzięki czemu można pozyskać u nas niezbędną wiedzę, jak zrealizować taki konkurs.

Także sama Platforma SerwerSMS.pl od strony technologicznej przygotowana jest do realizacji różnego typu konkursów SMS, zgodnie z literą prawa, w szczególności z ustawą Prawo Telekomunikacyjne i jej najnowszą nowelizacją. Konkursy SMS mogą zwiększyć lojalność dotychczasowych klientów i pomóc pozyskać nowych, a także zwiększyć rozpoznawalność marki i wytworzyć wokół niej interesujące otoczenie emocjonalne.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi Premium SMS.

Użytkownicy – pracownicy punktów handlowych

SerwerSMS.pl dla podmiotów prowadzących działalność rozproszoną (np. sieci handlowe właśnie) opracował wiele ciekawych funkcji dla regionalnej obsługi lokalnych klientów. W każdym z punktów uprawniony pracownik może uzyskać dostęp do wysyłki SMS tylko w zakresie przypisanych mu uprawnień. Może na przykład mieć dostęp do bazy kontaktów tylko swojego regionu, może zostać mu przypisany limit wysyłanych wiadomości itp.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat użytkowników i aliasów.

Dlaczego warto?

  • zwiększenie lojalności klientów,
  • pozyskanie nowych odbiorców usług i produktów,
  • zwiększenie wskaźnika zapoznania się z reklamowymi treściami,
  • interakcja w konkursach SMS,
  • regionalne zarządzanie sprzedażą.

Lista zastosowań

Aplikacje, internet

Zapraszamy do lektury programistów, elektroników i inżynierów.

Czytaj więcej

Urzędy, instytucje

W naszych czasach nowoczesny urząd to urząd mobilny! Po prostu.

Czytaj więcej

Handel

Mobilne wsparcie lojalności i sprzedaży. Stacjonarnej i wirtualnej.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Dobra oferta? Szybko poinformuj zainteresowanych SMS-em!

Czytaj więcej

Prawo, finanse

Obsługa prawna i finansowa wymaga jakości na najwyższym, mobilnym poziomie.

Czytaj więcej

Rozrywka, sport

Zaproszenia i rezerwacje, czyli dwukierunkowa komunikacja SMS dla branży rozrywkowej i sportowej!

Czytaj więcej

Transport, spedycja

Komunikacja SMS z kierowcami oraz nadawcami i odbiorcami przesyłek.

Czytaj więcej

Uroda, zdrowie

Przypomnienia o wizycie, SMS-owa rezerwacja terminu i wiele innych SMS-owych propozycji!

Czytaj więcej

Edukacja

Bardziej nowoczesna edukacja na każdym poziomie.

Czytaj więcej

Usługi dla firm

Kiedyś była rewolucja internetowa. Dziś jest rewolucja mobilna.

Czytaj więcej

Wydawnictwa, media

Komunikacja mobilna nie konkuruje z innymi mediami, ale je wspiera.

Czytaj więcej

Reprezentujesz inną branżę?

Skontaktuj się z nami, nasi doradcy pomogą Ci w doborze rozwiązań.

Kontakt
Pobierz jako PDF

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.