Prawo, finanse

Komunikacja mobilna może znacząco usprawnić proces obsługi klientów w zakresie usług prawnych i finansowych. Powiadomienia SMS mogą także zwiększyć komfort obsługi klientów, a przez to podnieść poziom ich satysfakcji i lojalności.

Kancelaria adwokacka lub radcy prawnego

Czy SMS jest odpowiednią formą komunikacji pomiędzy adwokatem a jego klientami? Oczywiście nie w każdym przypadku, ale tak, jak najbardziej, w wielu sytuacjach SMS może być lepszym rozwiązaniem niż telefon czy e-mail!
 

Przypomnienia SMS o spotkaniu

Firmy świadczące usługi oparte o indywidualnie umawiane spotkania borykają się z problemem tak zwanych "pustych okienek". Klienci nie tylko kancelarii prawnych, ale i salonów kosmetycznych, agentów ubezpieczeniowych itp. po prostu bardzo często nie stawiają się na umówione spotkanie.

Przyczyną takiego stanu rzeczy bywa zapomnienie o umówionym spotkaniu. Dla adwokata czy radcy prawnego jest to realna strata finansowa, bo w czasie zarezerwowanym dla zapominalskiego klienta mógłby wykonać doradczą usługę dla kogoś innego.

Sposobem na minimalizowanie zjawiska są SMS-owe przypomnienia o wizycie. Kulturalnie i subtelnie zredagowane powiadomienia odbierane są bardzo pozytywnie przez odbiorców takich wiadomości, wysyłanych przez wiele firm korzystających z SerwerSMS.pl. Nasi użytkownicy deklarują, iż nawet o 40-50% zmniejsza się liczba umówionych, niezrealizowanych spotkań.

W SerwerSMS.pl można zaplanować, że przypominający o umówionej wizycie SMS ma zostać wysłany np. na dzień lub na godzinę przed spotkaniem.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi SMS-ów zaplanowanych, które dostępne są zarówno w pakietach jednorazowych, jak i abonamentowych.

Windykacja SMS

Bardzo powszechną formą wykorzystania SMS-ów jest także wysyłanie informacji o płatnościach. Nasi użytkownicy twierdzą, iż windykacja SMS jest bardzo skuteczna i ekonomiczna, zwłaszcza w pierwszym etapie windykacji, gdy termin opóźnienia w płatnościach wynosi od kilku do kilkunastu dni.

Należy bowiem pamiętać, że brak terminowej wpłaty jest przecież często spowodowany zapomnieniem o należności, a nie celowym unikaniem uregulowania długu. W takich przypadkach SMS, jako zdecydowanie najtańsza forma przesłania informacji windykacyjnej, jest rozwiązaniem optymalnym.

Zainteresowany ofertą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat masowej wysyłki SMS ECO+ lub FULL oraz komunikacji zdalnej API, gdyż naszą Platformę zintegrować można z dowolną aplikacją zarządzającą płatnościami i windykacją.

Powiadomienia SMS

Prowadzenie kancelarii adwokackiej lub radcy prawnego wymaga sprawnego zarządzania informacją. Posiadając wielu klientów, prawdopodobnie co jakiś czas pojawia się konieczność poinformowania o statusie ich sprawy, np. że sprawa została umorzona, trafiła na wokandę lub został wydany wyrok. Oczywiście w kluczowych sprawach najwłaściwsze będzie spotkanie osobiste lub chociaż rozmowa telefoniczna, jednak wiele drobnych tematów i informacji przekazać można SMS-em, także w przypadku, gdy sprawa jest pilna, a do klienta trudno się dodzwonić.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat pojedynczej wysyłki SMS ECO+ lub SMS FULL.

Dlaczego warto?

  • ekskluzywne, spersonalizowane powiadomienia SMS,
  • zmniejszenie liczby odwołanych spotkań,
  • wizerunek nowoczesnej, dobrze zorganizowanej kancelarii,
  • zwiększenie terminowych rozliczeń dzięki przypomnieniom SMS.

Agenci ubezpieczeniowi

Duża liczba klientów, duża liczba terminów, umów, produktów oraz praca w terenie - idealne środowisko, by wykazać skuteczność i efektywność mobilnej komunikacji w formie SMS-ów!
 

SMS-owa lojalność

Mobilne wsparcie działań reklamowych i marketingowych to przede wszystkim wysoki wskaźnik zapoznania się z reklamową treścią. Aktualne badania i statystyki wskazują, iż praktycznie każdy wysłany SMS jest przeczytany przez odbiorcę w całości, i to przeważnie w ciągu kilku minut od wysłania. Oznacza to, że krótki, ale treściwy SMS może stać się impulsem do kolejnych zakupów dla dotychczasowych klientów.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi SMS ECO+ i SMS FULL.

Tworzenie bazy numerów telefonów komórkowych

Wysyłanie SMS-owych reklam wymaga, co oczywiste, posiadania bazy dotychczasowych klientów lub co najmniej osób, które były zainteresowane ofertą. SerwerSMS.pl oferuje dostęp do numeru, na który wysyłając SMS potencjalni klienci dopisują się świadomie i dobrowolnie do SMS-owej listy subskrypcyjnej.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat usługi NDI, czyli Numeru Dostępowego Indywidualnego.

Regionalne zarządzanie obsługą klientów

W przypadku,  zarządzania większą liczbą oddziałów regionalnych, przydatną funkcją będzie możliwość korzystania z konta klienta w SerwerSMS.pl przez większą liczbę użytkowników. Każda placówka, każdy odział, mogą posiadać odpowiednio określone uprawnienia, np. możliwość realizacji wysyłki do klientów podlegających danemu oddziałowi. Osoba zarządzająca całym kontem może przypisać określone limity wysyłek każdemu oddziałowi, a nawet każdemu pracownikowi.

Zainteresowany usługą? W rozmowie z działem handlowym prosimy poruszyć temat funkcji użytkowników oraz aliasów.

Dlaczego warto?

  • zwiększenie liczby przedłużonych umów,
  • pozyskanie nowych klientów,
  • wyższa jakość obsługi klientów,
  • regionalnie zarządzana obsługa klientów.

Lista zastosowań

Aplikacje, internet

Zapraszamy do lektury programistów, elektroników i inżynierów.

Czytaj więcej

Urzędy, instytucje

W naszych czasach nowoczesny urząd to urząd mobilny! Po prostu.

Czytaj więcej

Handel

Mobilne wsparcie lojalności i sprzedaży. Stacjonarnej i wirtualnej.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Dobra oferta? Szybko poinformuj zainteresowanych SMS-em!

Czytaj więcej

Prawo, finanse

Obsługa prawna i finansowa wymaga jakości na najwyższym, mobilnym poziomie.

Czytaj więcej

Rozrywka, sport

Zaproszenia i rezerwacje, czyli dwukierunkowa komunikacja SMS dla branży rozrywkowej i sportowej!

Czytaj więcej

Transport, spedycja

Komunikacja SMS z kierowcami oraz nadawcami i odbiorcami przesyłek.

Czytaj więcej

Uroda, zdrowie

Przypomnienia o wizycie, SMS-owa rezerwacja terminu i wiele innych SMS-owych propozycji!

Czytaj więcej

Edukacja

Bardziej nowoczesna edukacja na każdym poziomie.

Czytaj więcej

Usługi dla firm

Kiedyś była rewolucja internetowa. Dziś jest rewolucja mobilna.

Czytaj więcej

Wydawnictwa, media

Komunikacja mobilna nie konkuruje z innymi mediami, ale je wspiera.

Czytaj więcej

Reprezentujesz inną branżę?

Skontaktuj się z nami, nasi doradcy pomogą Ci w doborze rozwiązań.

Kontakt
Pobierz jako PDF

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.