Transport, spedycja

Bezpieczne przekazywanie ważnych informacji kierowcom, powiadamianie o statusie przesyłki jej nadawców i odbiorców, dwukierunkowa komunikacja SMS z pasażerami, zamawianie rozkładu jazdy na telefon komórkowy... a to tylko kilka z dziesiątek zastosowań SMS-ów dla branży transportowej!

Transport publiczny

Firmy zapewniające transport miejski i publiczny z powodzeniem wdrażają usługi SMS-owe jako usprawnienie swojej działalności. Serwisy informacyjne co rusz donoszą o wdrożeniach SMS-owych usług w komunikacji publicznej w kolejnych miastach. Sprawdźmy zatem, co przewoźnikom publicznym oferują mobilne technologie.
 

Powiadomienia od pasażerów

SerwerSMS.pl oferuje uruchomienie specjalnego numeru, na który pasażerowie wysyłać mogą SMS-y i zgłaszać problemy dotyczące transportu. Podróżujący mogą w ten sposób powiadamiać dyspozytora ruchu o awariach, incydentach, niemiłych zdarzeniach, a nawet sytuacjach zagrażających zdrowiu i/lub życiu współpodróżujących.

Zainteresowany usługą? Prosimy pytać pracowników obsługi klienta o NDI. Numer Dostępowy Indywidualny to usługa, dzięki której osoby wysyłające wiadomość SMS płacą za nią jak za zwykłego SMS-a, a wiadomości takie trafiają do Panelu Klienta SerwerSMS.pl lub do zdefiniowanej aplikacji (programu) dzięki komunikacji zdalnej API. Osoba zarządzająca transportem miejskim (np. dyspozytor ruchu) odczytywać może zatem SMS-owe zgłoszenia w dowolny sposób.

SMS-owe dyspozycje dla kierowców

Sprawne zarządzanie transportem publicznym wymaga efektywnego przepływu informacji. Zmieniające się warunki na drodze, utrudnienia w ruchu, awarie taboru, wypadki i kolizje, absencja kierowców – to wszystko sprawia, iż masowa komunikacja SMS od dyspozytorów do kierowców może usprawnić koordynowanie transportu. SerwerSMS.pl oferuje wysyłkę zarówno pojedynczą, jak i masową oraz tworzenie grup wysyłkowych, dzięki czemu w zaledwie kilka chwil można wysłać wiadomości do kilku, a nawet kilku tysięcy pracowników.

Zainteresowany usługą? Prosimy pracownika działu obsługi klienta pytać o masową  wysyłkę SMS ECO+.

Konkurs na najlepszego kierowcę

Transport publiczny konkuruje z transportem prywatnym. Jest takim samym uczestnikiem rynku, jak każdy inny podmiot. Dlatego też przewoźnicy publiczni podejmują coraz częściej starania o to, aby ich oferta była konkurencyjna wobec ofert przewoźników prywatnych.

Jednym ze sposobów podniesienia konkurencyjności jest oczywiście podnoszenie jakości świadczonych usług. Służą temu konkursy na najlepszego kierowcę, które przynoszą wiedzę na temat wizerunku przewoźnika, a jednocześnie są motywacją dla kierowców, aby zapewniać pasażerom komfortową, kulturalną i życzliwą obsługę. SerwerSMS.pl oferuje uruchomienie usługi Premium SMS, dzięki której firma zapewniająca transport publiczny może zorganizować konkurs na najlepszego kierowcę.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? Prosimy pytać pracownika działu obsługi klienta o usługę SMS Premium.

Rozkład jazdy na telefon

Ciekawą usługą dostępną w SerwerSMS.pl jest także możliwość zamówienia przez pasażerów rozkładu jazdy na telefon komórkowy: aby otrzymać rozkład jazdy danej linii z danego przystanku, należy przesłać na specjalny numer SMS o treści, która identyfikować będzie numer linii oraz przystanek, np.: 103 ul. Rudzieńskiego. W odpowiedzi nadawca takiego SMS-a otrzymać może godziny, w których z tego właśnie przystanku odjeżdża autobus linii 103.

Zainteresowany usługą? Prosimy pracownika działu obsługi klienta pytać o usługę NDI oraz Premium SMS.

Dlaczego warto?

 • obniżenie kosztów połączeń telefonicznych (wysłanie SMS-a jest tańsze niż przeciętnej długości rozmowa telefoniczna przez telefon komórkowy),
 • zwiększenie efektywności dysponowania transportem,
 • szybka informacja docierająca w kilka sekund do setek, tysięcy odbiorców,
 • wizerunek przewoźnika jako instytucji nowoczesnej,
 • zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pasażerów (wiadomość SMS można odczytać np. na przystanku).

Firma kurierska

Wśród firm z branży transportowej i spedycyjnej, to firmy kurierskie najczęściej wykorzystują zalety komunikacji SMS w sprawnej realizacji usług kurierskich.
 

Powiadomienia dla kierowców

„Uwaga, zmiana adresu doręczenia przesyłki z ul. Krajowej 7 na ul. Pszczyńską 17a/5, dot. przesyłki numer 192827” - SMS o takiej treści wysłany może być automatycznie przez aplikację zarządzającą dystrybucją przesyłek, lub zredagowany osobiście przez dyspozytora lub pracownika Działu Obsługi Klienta. Takie i wszelkie inne informacje mogą być dostarczane kurierom właśnie w formie wiadomości SMS zarówno pojedynczo, jak i masowo, gdy ta sama treść przeznaczona jest dla kilku czy nawet kilku tysięcy kierowców (np. „z uwagi na awarię centrali telefonicznej prosimy kierowców o kontakt pod tymczasowym numerem 22 645746345”). Masowa wysyłka SMS w SerwerSMS.pl to oferta tworzenia kont użytkowników (np. osobne konto dla każdego oddziału lub osobne dla każdego pracownika, z określonymi uprawnieniami, np. limit wysłanych wiadomości, ograniczony lub zablokowany dostęp do pewnych funkcji itp.). W Panelu Klienta można stworzyć wiele różnych grup odbiorców, np. „kurierzy Śląsk”, „kurierzy Mazowsze” itp., dzięki czemu w łatwy i szybki sposób zrealizować można wysyłkę do ściśle określonej grupy kurierów.

Zainteresowany usługą? Prosimy pytać pracownika działu obsługi klienta o masową wysyłkę SMS ECO+.

Komunikacja SMS z nadawcami przesyłek

SMS to dogodna forma dwukierunkowej komunikacji firma kurierska – klient – firma kurierska. SMS-em można zamówić usługi kurierskie, a w sprawie tych już zleconych klient otrzymywać może informacje o tym, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka i/lub czy została już doręczona.

Wiadomości takie mogą być dostarczane automatycznie przy każdej przesyłce lub być odpowiedzią na SMS-owe wywołanie inicjowane przez nadawcę. Wszystkie powyższe usługi dostępne są w SerwerSMS.pl

Jeśli interesuje Państwa ta usługa, prosimy pracownika działu obsługi klienta pytać o masową wysyłkę SMS FULL oraz komunikację zdalną API.

Komunikacja SMS z odbiorcami przesyłek

Jednym z najczęstszych problemów w dostarczaniu przesyłek kurierskich jest nieobecność odbiorcy w wyznaczonym miejscu i/lub wyznaczonej godzinie. Zmniejszeniu liczby takich sytuacji służy SMS-owe przypomnienie wysyłane na numer telefonu komórkowego odbiorcy, np. „Witamy, w dniu dzisiejszym w godzinach 9-17 dostarczymy Państwu przesyłkę kurierską. W razie nieobecności prosimy o kontakt w celu umówienia innej godziny odbioru”.

Uważasz, że ta usługa może być przydatna? Prosimy pracownika działu obsługi klienta pytać o masową wysyłkę SMS FULL oraz komunikację zdalną API.

Dlaczego warto?

 • obniżenie kosztów połączeń telefonicznych,
 • zwiększenie efektywności realizacji usług,
 • zwiększenie satysfakcji z realizacji usługi zarówno nadawcy, jak i odbiorcy,
 • zwiększenie konkurencyjności firmy,
 • wizerunek nowocześnie zarządzanego przedsiębiorstwa,
 • zwiększenie bezpieczeństwa kierowców, floty i przesyłek.

Lista zastosowań

Aplikacje, internet

Zapraszamy do lektury programistów, elektroników i inżynierów.

Czytaj więcej

Urzędy, instytucje

W naszych czasach nowoczesny urząd to urząd mobilny! Po prostu.

Czytaj więcej

Handel

Mobilne wsparcie lojalności i sprzedaży. Stacjonarnej i wirtualnej.

Czytaj więcej

Nieruchomości

Dobra oferta? Szybko poinformuj zainteresowanych SMS-em!

Czytaj więcej

Prawo, finanse

Obsługa prawna i finansowa wymaga jakości na najwyższym, mobilnym poziomie.

Czytaj więcej

Rozrywka, sport

Zaproszenia i rezerwacje, czyli dwukierunkowa komunikacja SMS dla branży rozrywkowej i sportowej!

Czytaj więcej

Transport, spedycja

Komunikacja SMS z kierowcami oraz nadawcami i odbiorcami przesyłek.

Czytaj więcej

Uroda, zdrowie

Przypomnienia o wizycie, SMS-owa rezerwacja terminu i wiele innych SMS-owych propozycji!

Czytaj więcej

Edukacja

Bardziej nowoczesna edukacja na każdym poziomie.

Czytaj więcej

Usługi dla firm

Kiedyś była rewolucja internetowa. Dziś jest rewolucja mobilna.

Czytaj więcej

Wydawnictwa, media

Komunikacja mobilna nie konkuruje z innymi mediami, ale je wspiera.

Czytaj więcej

Reprezentujesz inną branżę?

Skontaktuj się z nami, nasi doradcy pomogą Ci w doborze rozwiązań.

Kontakt
Pobierz jako PDF

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.