Wykorzystanie SMS-ów u partnera Varsoviafx.com w branży Fintech

SMS-y wykorzystywane są praktycznie w każdej branży, można śmiało powiedzieć, że idealnie sprawdzają się także w przypadku Fintechów. Dlaczego tak jest? To bardzo proste... Większość użytkowników uwielbia SMS-y i nie ma nic przeciwko, by otrzymywać je nawet dwa razy w tygodniu. Warunek jest natomiast jeden - muszą to być treści, którymi faktycznie są zainteresowani. Jeden z naszych partnerów Varsoviafx.co.uk wykorzystuje SMS-y w swojej codziennej działalności, m.in. do informowania klientów o przelewach pieniężnych. Postanowiliśmy zadać twórcom "Varsovii" kilka pytań dotyczących ich biznesu:


Case study: Czym jest VarsoviaFX i jaki problem rozwiązuje?

VarsoviaFX.co.uk jest firmą specjalizującą się w przekazach pieniężnych z Wielkiej Brytanii do Polski. Dzięki naszym usługom klienci mogą w szybki, tani i bezpieczny sposób wysłać pieniądze do Polski. W swojej ofercie mamy zarówno przekazy na konta (najszybszy przelew trafia do odbiorcy w niespełna 10 minut), jak i również przekazy z odbiorem gotówki w placówkach poczty polskiej.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego serwisu?

Pomysł na stworzenie serwisu specjalizującego się w przelewach z UK do Polski narodził się wiele lat temu, jako odpowiedź na potrzeby Polaków mieszkających w Anglii, Szkocji, czy Irlandii Północnej, którzy chcą w wygodny i bezpieczny sposób przesłać środki pieniężne do ojczyzny, bez ponoszenia drakońskich kosztów, które pobierają banki. W 2016 uruchomiliśmy pierwszą placówkę, w chwili obecnej możemy pochwalić się ponad 60 agenturami na terenie całej Wielkiej Brytanii oraz nowoczesną stroną internetową i aplikacją mobilną, dzięki którym wysyłanie przelewu do Polski stało się jeszcze łatwiejsze.

Jaka jest wasza przewaga nad konkurencją?

Głównym atutem naszej oferty jest dopasowanie do klienta. Rozumiemy, że nie każdy musi być obeznany z nowinkami technologicznymi- dlatego właśnie mamy sieć agencyjną, o której mogą się udać osoby wolące bezpośredni kontakt z druga osobą. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne potrzeby, dlatego też zapewniamy naszym klientom wiele produktów- przelew Standard, który można wysłać za pośrednictwem strony oraz aplikacji mobilnej za darmo, superszybki przelew LIVE, zasilający konto odbiorcy w niespełna 10 minut, jak również przekaz z odbiorem gotówki na poczcie. Jednak same produkty to nie wszystko. Wiemy, jak ważna jest obsługa klienta, dlatego nasze przyjazne, polskojęzyczne Biuro Obsługi Klienta z chęcią odpowiada na wszelkie pytania.

Jakie są plany dalszego rozwoju?

W chwili obecnej trwają pracę nad nową odsłoną strony internetowej i aplikacji mobilnej, które, mamy nadzieje, spotkają się z równie pozytywnym odbiorem, co dotychczasowa wersja. Planujemy również wdrożenie możliwości wysyłki przekazów pieniężnych z UK do takich krajów jak Rumunia, Litwa, Łotwa, Węgry.... Długo by wymieniać:)

W jaki sposób wykorzystujecie SMS-y w branży fintech? W czym krótkie wiadomości tekstowe pomagają?

SMS-y są dla nas kluczową formą komunikacji z klientem. Dzięki wiadomościom tekstowym możemy poinformować klienta o statusie przelewu, wysłać instrukcje odbioru środków na poczcie beneficjentowi. SMS dają nam również możliwość zabezpieczenia platformy internetowe, dodatkowej weryfikacji klienta- bezpieczeństwo to dla nas podstawa! W czasie pandemii mogliśmy natychmiast reagować i informować naszych klientów o tymczasowo zamkniętych placówkach, przekierowywać ich do najbliższych miejsc, które nadal były otwarte. Klienci otrzymują życzenia urodzinowe i kody na darmowe przekazy za pośrednictwem wiadomości tekstowych... Możliwości wykorzystania SMS jest tyle, że nie sposób wymienić ich wszystkich :) Najistotniejszym jest jednak to, że dzięki SerwerSMS.pl wiemy, że zawsze dotrą one na czas!
 

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.