W 7 województwach nie zaalarmujesz policji SMS-em
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie uruchomiła we współpracy z platformą SerwerSMS.pl numer alarmowy SMS. Nie jest to standardowy numer telefonu, jak może się w pierwszej chwili wydawać jego użytkownikom. Nie można bowiem za jego pomocą wykonywać połączeń głosowych ani ich odbierać, ale pozwala na szybką komunikację z dużą grupą osób. To wirtualny numer zainstalowany w SMSC połączony z platformą SerwerSMS.pl, która zarządza wysyłkami i odbiorem wiadomości. Poprzez system komputerowy do platformy dostęp mają pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji. Dzięki temu mogą dowolnie przekierować SMS-a do osoby mającej obowiązek zająć się zgłoszeniem. Dyżurny odczytujący wiadomość ma również możliwość wysłania informacji zwrotnej, za którą nie płaci odbiorca.
Wirtualny numer przeznaczony do tego typu usług jest niezawodny i ma maksymalną przepustowość, przez co ryzyko opóźnienia w dostarczeniu SMS-a jest zminimalizowane praktycznie do zera. System jest skuteczny i nie ma obaw o to, że SMS ze zgłoszeniem nie spotka się z reakcją Komendy lub do niej nie dotrze. To rozwiązanie nawet szybsze niż numer alarmowy 112, ponieważ w dużej mierze jest zautomatyzowane. Poza tym jest dostępne dla osób, które mają problemy z komunikacją głosową, jak głuchoniemi czy niedosłyszący, dla których numer 112 spełniał swoją funkcję w niedostateczny sposób.
Numery alarmowe SMS funkcjonują na terenie województw: opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, pomorskiego oraz lubelskiego, które właśnie dołączyło do grona regionów, które stawiają na wykorzystanie nowoczesnych technologii w komunikacji kryzysowej. Na uruchomienie wciąż czeka ogólnodostępny specjalny numer alarmowy SMS dla województwa mazowieckiego. Według deklaracji mazowieckiej policji powinno to nastąpić na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.
W przypadku 3 województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego numer alarmowy funkcjonuje, ale nie na terenie całego województwa. Natomiast zachodniopomorska policja udostępnia numer SMS wyłącznie osobom głuchoniemym, po uprzedniej rejestracji. Jak tłumaczą przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wynika to z obawy przed fałszywymi zgłoszeniami, które mogłyby napłynąć na numer alarmowy.
Specjalne numery alarmowe SMS nie zostały dotychczas uruchomione na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i podlaskiego.
Oferowana przez nas usługa alarmowego numeru SMS nie jest kosztownym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zestawimy pozytywne efekty społeczne jego funkcjonowania. Jesteśmy gotowi, aby uruchomić niezawodny system SMS usprawniający komunikację z osobami niedosłyszącymi i głuchoniemymi również w pozostałych województwach – powiedział Artur Sadowski, Menedżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl
Materiały do pobrania:
Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności.
Kontakt dla mediów:
tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl