Zaalarmuj lubelską policję SMS-em
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie we współpracy z Platformą SerwerSMS.pl uruchomiła specjalny numer alarmowy SMS. Nowy kanał komunikacji z Policją został uruchomiony głównie z myślą o osobach niedosłyszących lub głuchoniemych. Dyżurny odczytujący wiadomość nie tylko skieruje na miejsce policjantów, ale także będzie miał możliwość wysłania informacji zwrotnej.
Specjalny numer ratunkowy SMS 531 555 444 przeszedł testy i został udostępniony użytkownikom. Obsługą wiadomości przychodzących zajmuje się stanowisko dowodzenia komendy wojewódzkiej Policji w Lublinie. Dzięki temu na terenie Lubelszczyzny obowiązuje tylko jeden numer SMS. Dyżurny, który odbierze informację, kieruje do zgłoszenia policjantów z najbliższej jednostki.
Zgłoszenie o zdarzeniu wymagającym interwencji Policji może przesłać na numer ratunkowy każdy zainteresowany, chociaż główną grupą docelową tego rozwiązania są osoby niedosłyszące i głuchonieme.
Bardzo cenimy sobie informacje pochodzące od świadków zdarzeń, w których potrzebna jest nasza interwencja. Czasami świadkami takich wydarzeń są osoby niedosłyszące lub głuchonieme, które nie są w stanie skorzystać z telefonicznego systemu zgłoszeniowego. Postanowiliśmy uruchomić nowy numer ratunkowy, aby ulepszyć komunikację z tą grupą osób niepełnosprawnych. Informacje otrzymane drogą SMS pozwolą nam skutecznie interweniować zapewniając porządek i bezpieczeństwo. Ostrzegam jednak, że każdy, kto wykorzysta ten numer w sposób złośliwy, dla żartu, albo wywoła fałszywy alarm, poniesie odpowiedzialność karną – mówi mł. insp. Janusz Wójtowicz, Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.
Cieszymy się, że nasze rozwiązanie pomoże wspierać lubelską Policję w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom regionu. Fakt powszechnego posiadania telefonu komórkowego praktycznie zawsze pod ręką powoduje, że SMS to jedna z najskuteczniejszych form przekazywania informacji. Nie bez znaczenia jest również to, że z usługi mogą w pełni korzystać osoby niepełnosprawne, które dotychczas były pozbawione efektywnego narzędzia do kontaktu z Policją – powiedział Artur Sadowski, Menedżer ds. Rozwoju, Platforma SerwerSMS.pl.
Opłata za przesłanie SMS-a ze zgłoszeniem będzie uzależniona od taryfy operatora, natomiast informacja zwrotna od dyżurnego dotrze do zainteresowanego bezpłatnie.
Materiały do pobrania:
Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności.
Kontakt dla mediów:
tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl
Tagi:
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie wysyłka SMS-ów SMS masowa wysyłka SMS-ów