Polacy chętnie pomagają, także przez SMS

Badania CBOS z 2016 roku potwierdzają, że aż 78% Polaków pomogło potrzebującym. Jednym z szybkich i łatwych sposobów na niesienie pomocy jest np. skorzystanie z usługi SMS Premium.


Według raportu CBOS „Dobroczynność w Polsce” opublikowanego w marcu 2016 roku, aż 78% Polaków w 2015 roku pomogło potrzebującym, z czego prawie dwie trzecie badanych (64%) co najmniej raz przekazała pieniądze na cele dobroczynne. Polacy chcą pomagać i pomagają w ramach swoich możliwości. Nie często mamy okazję robić to osobiście, więc z uwagi na ograniczenia czasowe i terytorialne łatwiej nam przekazać paczkę, zrobić przelew czy wysłać SMS-a.

Polubiliśmy SMS-y Premium

SMS-y Premium to wiadomości o zwiększonym koszcie, co oznacza, że osoba wysyłająca wiadomość na taki numer, decyduje się na poniesienie wyższej niż standardowa opłaty za jej przesłanie. Co sprawia, że sięgamy po tego typu SMS-y? Jak podaje raport stworzony przez SerwerSMS.pl „Komunikacja SMS w Polsce 2015” celem 40,8% badanych jest udział w quizach, nieco mniej, bo 40,1% przyznaje się do wysyłania SMS-ów podczas głosowań w programach rozrywkowych, zaś najwięcej, bo aż 62,1% osób, SMS-ami Premium wspiera akcje dobroczynne.

Polskie fundacje i instytucje charytatywne np. Fundacja TVN, Fundacja Anny Dymnej, Fundacja Polsatu, a nawet Caritas czy PCK chętnie uruchamiają możliwość przekazywania środków właśnie za pośrednictwem wspomnianych SMS-ów. Obok wymienionych instytucji, możliwość przekazania środków pieniężnych za pomocą wiadomości tekstowej posiada także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niebawem, 15 stycznia, podczas jubileuszowego,  25. Finału, wysyłając SMS-a będziemy mogli po raz kolejny wesprzeć dzieci i seniorów.

SMS, które pomagają

- Co roku rzesza ludzi, świadomie, z wyboru lub nie mając innej możliwości, właśnie w ten sposób wspiera finansowo Wielką Orkiestrę. Zarówno nasza firma, która udostępnia organizatorom akcji usługę SMS Premium, jak i wszyscy Operatorzy, zrzekają się swoich prowizji z tego typu SMS-ów. Całość kwoty zostaje przekazana na konto WOŚP  – wyjaśnia Edyta Godziek, Content Marketing Manager z SerwerSMS.pl.

W przypadku WOŚP SMS-y pomagają nie tylko zebrać pieniądze od darczyńców, ale i zadbać o sprawną organizacje samego przedsięwzięcia. Fundacja komunikuje się za ich pomocą ze Sztabami, a Sztaby z Wolontariuszami.  Dzięki temu pomoc potrzebującym jest jeszcze efektywniejsza.

SMS przeznaczony na cele charytatywne to prosty gest - nie wymaga od nas czasochłonnego zaangażowania, dużych środków, konta bankowego czy dostępu do Internetu. Dzięki niemu jednak kilka lub kilkanaście naszych złotych może bardzo pomóc innym. Warto takim pięknym uczynkiem rozpocząć Nowy Rok, ale można w ten sposób pomagać również bez względu na okoliczności.

Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. ​​

Kontakt dla mediów:

tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl

Tagi:

wiadomoŚci sms wysyłka SMS-ów premium sms

Ceny za połączenia i SMS-y wewnątrz UE będą niższe

Od 15 maja operatorzy zobowiązani są do stosowania nowych, regulowanych stawek w połączeniach...

SMS ostrzegał przed silnym wiatrem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła coraz częściej SMS-y z  ostrzeżeniami. Ostrzeżenia drugiego...
Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.