SMS zweryfikowany

SMS zweryfikowany zwiększa bezpieczeństwo komunikacji SMS oraz służy jako narzędzie do walki z phishingiem, a także eliminuje podszywanie się pod obcą markę.

Uruchom komunikację SMS

Verified SMS a komunikacja mobilna

​Firmy i instytucje wysyłają co roku mnóstwo wiadomości marketingowych i informacyjnych, aby angażować swoich klientów i komunikować się z nimi. Zweryfikowany SMS (vSMS) to udoskonalenie usługi komunikacji krótkimi wiadomościami tekstowymi, która automatycznie dostarcza konsumentom informacji o danej marce. Taka wiadomość doręczona na smartfonie daje pewność, że nadawca jest sprawdzony i pochodzi z pewnego źródła. Można powiedzieć, że usługa została zaprojektowana, aby zapewnić dodatkowe zabezpieczenie danych konsumenta i stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń w marketingu mobilnym.

 

Verified SMS  wersja 20


Bezpieczny SMS i ograniczenie phishingu

VSMS działa poprzez weryfikację poszczególnych wiadomości, co daje pewność, że SMS został wysłany przez określony brand, a nie przez podmiot podszywający się pod niego. Zastosowanie tej usługi pozwala firmom ulepszyć masową komunikację SMS, podnieść marketing na wyższy poziom, budować zaufanie i zapobiegać oszustwom. Klient, odbierając wiadomość na swoim urządzeniu, zauważy logo i opis firmy, oraz charakterystyczny znaczek w górnym rogu ekranu, co daje pewność, że wiadomość wysłała znana nam marka, urząd, czy instytucja. 

Zwiększaj zaufanie do swojej marki dzięki Verified SMS!

Podobnie jak "ikonka" obok profilu marki, na platformach mediów społecznościowych, takich jak Twitter czy Facebook, która wskazuje na zaufany podmiot (może to być firma, NGO czy instytucja) publikujący konkretne treści, Verified SMS zapewnia, że wiadomości można ufać. Jako solidny partner, dzięki ścisłej współpracy z Google oraz wspierający komunikację mobilną robimy ogromny krok w kierunku maksymalnego zwiększenia zaufania do szeroko rozumianej komunikacji cyfrowej. To ogromne wyzwanie dla każdej firmy, by zadbać bezpieczeństwo danych swoich klientów. 

Korzyści Verified SMS od SerwerSMS

 • skuteczny marketing SMS;
 • wyższe bezpieczeństwo komunikacji SMS i prywatności wiadomości;
 • ograniczenie phishingu;
 • kodowanie treści wiadomości oraz numeru telefonu;
 • zaangażowanie konsumenta;
 • prestiż marki; 
 • ikonka potwierdzająca autentyczność brandu;
 • podgląd grafiki z adresu URL/podgląd strony www w treści wiadomości. 

Jakie są korzyści z korzystania z zweryfikowanych wiadomości SMS?

Zweryfikowane wiadomości SMS pomagają firmom ulepszać swoje rozmowy z użytkownikami, budować zaufanie i zapobiegać oszustwom. Usługi wiadomości nie posiadają filtrów antyspamowych, tak jak jest to długo praktykowane w przypadku poczty elektronicznej, a badania przeprowadzone przez Google wykazały, że firmy zdecydowanie preferują otrzymywanie zweryfikowanych wiadomości SMS, głównie z tego powodu.  

 1. Bezpieczeństwo
  Dzięki zweryfikowanym wiadomościom SMS firmy dodają warstwę bezpieczeństwa, która pozwala im być pewnymi, że ich klienci nie będą miały problemów z oszustwami SMS.  
 2. Zaufanie
  Zweryfikowane wiadomości SMS pozwalają firmom budować zaufanie ze swoimi użytkownikami końcowymi, chroniąc ich przed podszywaniem się (oszukańczymi wiadomościami SMS) i posiadając markowane skrzynki odbiorcze SMS jako dowód tożsamości.  
 3. Brandowana skrzynka odbiorcza
  Firmy mogą dodać opis o długości 100 znaków, logo i nazwę marki (niezależnie od tego, czy używają długiego kodu czy krótkiego kodu) do swojego profilu.

RCS i SMS zweryfikowany - porównanie

SMS zweryfikowany jest oparty o RCS, ale obsługuje tylko kilka, z całej palety dostępnych funkcji rozszerzonej wiadomości. Za pomocą vSMS można wysyłać podglądy linków oraz logo firmy, często także rozszerzony kontent oparty o Open Graph. RCS natomiast daje więcej możliwości. Można powiedzieć, że jest to usługa jeszcze bardziej rozbudowana z dodatkową możliwością wysyłanie zdjęć, GIF-ów, naklejek, możliwością automatycznego zapłacenia za usługę, czy towar oraz użycia aktywnych przycisków tak, jak w przypadku aplikacji mobilnych. RCS, czyli Rich Communication Services jest nazywany niekiedy SMS-em 2.0. 

Verified SMS w kraju i za granicą

SMS zweryfikowany działa na telefonach Android po wcześniejszym zainstalowaniu aplikacji Google Messages. Aktualnie usługa została wdrożona w takich krajach jak: Stany Zjednoczone, Indie, Brazylia czy Wielka Brytania. Jeżeli chodzi o polski rynek, to usługa jest cały czas udoskonalana i zostanie wprowadzona już niebawem. Już teraz zapraszamy do kontaktu firmy, które są zainteresowane przetestowaniem, a następnie wdrożeniem usługi vSMS. Chcesz przetestować wiadomości zweryfikowaną? Skontaktuj się z nami!

Co to jest RCS Business Messaging?

Od października 2022 roku Google skupi się wyłącznie na RCS Business Messaging. RCS, czyli Rich Communication Services, to protokół obsługujący usługę Chat na systemie Android. W wielu aspektach RCS Business Messaging stanowi krok naprzód w porównaniu do zweryfikowanych wiadomości SMS, ponieważ oferuje bogatsze i bardziej interaktywne doświadczenie. Nie jest ograniczony do użytkowników aplikacji Wiadomości Google, ale może być także wdrożony u użytkowników aplikacji Wiadomości Samsung obsługujących RCS.

Kolejny etap rozwoju weryfikacji wiadomości

Technologia RCS (Rich communication service) rozwijana jest od kilku lat. Jest to rozszerzone narzędzie, które łączy funkcje SMS-a, E-maila, prostej aplikacji mobilnej, a także pozwala na weryfikację nadawcy wiadomości - tak, jak to było w przypadku "wiadomości zweryfikowanej". Główne funkcje vSMS, czyli logo z opisem firmy, znaczek potwierdzający sprawdzoną markę oraz grafika startowa zostały zaadoptowane do nowej technologii i będą od teraz, rozwijane w ramach SMS-a 2.0. RCS, to nowy wymiar kontaktu z użytkownikiem - to możliwość konwersacji, przesyłania rozszerzonego contentu i angażowania użytkownika w niespotykanej dotąd skali. Chcesz przetestować, jak działa rozszerzony SMS, który pozwoli na weryfikację nadawcy wiadomości? Przetestuj narzędzie już dziś. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami na bok@serwersms.pl.

Przetestuj RCS

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.