Marketing SMS

Jeśli w grę wchodzi bezpośrednie docieranie z komunikatem reklamowym do odbiorcy, to SMS nie ma sobie równych. Coraz więcej marek wykorzystuje SMS marketing – zacznij i Ty!

Uruchom komunikację SMS

Rozbudowane działania marketingowe

W dzisiejszych czasach zaawansowane działania marketingowe to praktycznie obowiązek każdej firmy, która chce zaistnieć i pozostać na rynku. Idealnym dopełnieniem tych działań, albo wręczę przewodnim narzędziem, jest marketing SMS, który stale zyskuje na znaczeniu i coraz więcej firm zaczyna go stosować. Z badań, opublikowanych w Raporcie Komunikacja SMS w Polsce edycja 6. wynika, że aż 86% firm wykorzystuje SMS marketing jako narzędzie uzupełniające działania sprzedażowe. Aż 93 % firm, których zapytano o zdanie, wskazało marketing SMS jako skuteczne narzędzie wspierające sprzedaż. Natomiast 91,4% firm uważa konwersję ze sprzedaży poprzez SMS-y, jako bardzo dobrą, dobrą lub satysfakcjonującą.

 

93 uzytkownikow
914 uzytkownikow
93 % firm wskazało marketing SMS jako skuteczne narzędzie
wspierające sprzedaż.
91,4% firm uważa konwersję ze sprzedaży poprzez SMS-y, jako bardzo dobrą,
dobrą lub satysfakcjonującą.

Ciężko sobie dziś wyobrazić firmę, która nie stosuje SMS-ów w komunikacji z użytkowaniem, niezależnie od tego, czy są to krótkie wiadomości tekstowe z własną nazwą nadawcy, albo wysyłane z numeru telefonu. Z marketingiem SMS idealnie wzbogacisz tradycyjne działania promocyjne oflline, czy online. Dzięki możliwości dotarcia do każdego konsumenta skuteczność prowadzonych akcji wzrasta, a Twoja sprzedaż rośnie. Dzięki rozbudowanym funkcjom systemu SMS, krótka wiadomość tekstowa, jaką jest SMS, otrzymuje nowe, jeszcze bardziej zaawansowane możliwości, a przez to staje się doskonałym nośnikiem reklamy.

Funkcjonalności SMS

Funkcjonalności systemu SerwerSMS w połączeniu ze wciąż najpopularniejszym i najskuteczniejszym narzędziem masowej komunikacji, jakim jest SMS, stanowi idealną receptę na ustawiczny rozwój firmy. Dzięki marketingowi SMS dostarczysz sobie nowych rozwiązań i nowych możliwości wsparcia swojej organizacji. To, co niezwykle istotne, SMS nieustannie cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością, przez co jego skuteczność i konwersja jest niezwykle wysoka. Warto zatem wdrożyć marketing SMS w strategię firmy. Wprowadź do swoich działań masową wysyłkę SMS, a zauważysz, jak szybko Twoja firma poszerzy grono swoich nowych klientów. Prowadząc szeroko zakrojony SMS Marketing sprawnie, szybko i skutecznie dotrzesz do tych klientów, którzy często byli "poza zasięgiem".

Skuteczność marketingu SMS

Aż 93% firm uznaje kampanie promocyjne prowadzone z wykorzystaniem komunikacji SMS za skuteczne. Można powiedzieć, że przedsiębiorcy doceniają krótkie wiadomości tekstowe, które stanowią dla nich istotne narzędzie wykorzystywane podczas prowadzenia akcji promocyjnych. Co istotne, 9 na 10 przedsiębiorców deklaruje, że w przyszłości także chce korzystać z tego kanału komunikacji. Na skuteczność kampanii marketingowych ma wpływ nie tylko samo narzędzie, ale także sposób jego wykorzystania. Będzie to miało ogromny wpływ na pozytywne postrzeganie takiego przekazu.

SMS i inne narzedzia komunikacji

Aby działania promocyjne były skuteczne, pamiętaj aby: 

 • posiadać własną bazę kontaktów;
 • dbać o "czystość" bazy;
 • personalizować treść;
 • odpowiednio konstruować komunikat;
 • wysyłać SMS-y o odpowiedniej porze.

SMS marketing przykładowe wiadomości

Krótkie wiadomości tekstowe są bardzo często wykorzystywane do promocji produktów i usług podczas evetów takich, jak: Black Week, Dzień Matki, czy Walentynki. Firmy chcą w ten sposób krótki i precyzyjnie dotrzeć z komunikatem do jak najszerszego grona odbiorców. SMS, który przyciągnie uwagę i pozwoli zwiększyć zainteresowanie usługą, ma pewne cechy, które widzimy na grafice poniżej. 

blackfriday timeforwax
Prezentacja graficzna wiadomości marketingowej wysłana podczas Black Week

Charakterystyka wiadomości:

 • alfanumeryczna nazwa nadawcy
 • kod rabatowy
 • Call To Action, czyli wezwanie do działania
 • zapewnienie dodatkowych korzyści
 • wydłużanie promocji, która wykracza poza Black Friday

Skrócone linki w SMS-ie

Używanie short linków w treści wiadomości umożliwia przede wszystkim mierzenie skuteczności działań w kampaniach promocyjnych, a także na zmniejszenie liczby znaków w samej treści krótkich wiadomości tekstowych, co jest bardzo istotne, zważając na to, że liczba  znaków do wykorzystania jest ograniczona. W przypadku tego narzędzia liczba znaków oraz precyzyjny przekaz będzie miał ogromne znaczenie i przełożenie na skuteczność kampanii, a co za tym idzie... przede wszystkim większa sprzedaż produktów i usług. Dlaczego warto w ogóle stosować short linki? Podajemy kilka powodów:

Wezwanie do działania, czyli CTA

Z angielskiego Call To Action, to wezwanie do działania, czyli przekaz, który kreujemy, jest tak konstruowany, aby konsument, czyli osoba, która otrzymuje wiadomość, wiedziała dokładnie, co zrobić. W praktyce wygląda to tak, ze użytkownik ma kliknąć link w treści SMS-a i przejść na stronę przez nas wybraną konstruujemy w taki sposób przekaz, aby użytkownik chciał kliknąć link i przejść na stronę docelową - w tym wypadku może to być np. strona sklepu internetowego, logowanie do aplikacji czy serwisu, albo nowy wpis na blogu. Takie linki udostępniamy w ramach współpracy na platformie SerwerSMS.pl:

 • otworz.to
 • przejde.do
 • własna domena np. http://wlasnadomena.pl/abc

Call Toaction w SMS

Planowanie kampanii SMS 

W prosty sposób możesz zaplanować swoje kampanie SMS, wybierając dogodny termin. Określ kiedy dokładnie chcesz wysłać krótkie wiadomości tekstowe, dzięki czemu zawsze możesz wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, biorąc pod uwagę kalendarz, czyli przyszły święta i wydarzenia takie jak: Walentynki, Dzień Matki, czy Boże Narodzenie. Korzystając z tych funkcji, jesteś w stanie ustawić kampanie na cały tydzień, lub miesiąc. A wtedy, co jakiś czas, o określonej porze dnia, wysyłana będzie kolejna wiadomość do klienta lub do wcześniej wybranej grupy użytkowników. Planowanie kampanii pozwoli Ci na przygotowanie wysyłki SMS odpowiednio wcześniej, bez konieczności przygotowania komunikatu teraz - "na już". To zdecydowanie poprawi możliwość zarządzania czasem, a wtedy żadne wydarzenie kalendarzowe nas nie zaskoczy. 

Kiedy wysyłać SMS-y

Pojawia się pytanie, kiedy wysyłać wiadomości, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że klient je przeczyta? Marketingowe treści najlepiej są odbierane od wtorku do piątku. A zatem to będą najlepsze dni na prezentowanie swoich ofert. Weekend jest przeznaczony dla rodziny, więc najlepiej w sobotę i niedzielę masowe wysyłki ograniczyć do minimum. Także w poniedziałek wskazana jest ostrożność, ponieważ konsumenci często w weekend robią zakupy i wydają pieniądze. 

SMS kiedy wysylac

Automatyzacja wysyłek SMS za pomocą integracji

W SerwerSMS.pl masz możliwość wysyłania SMS-ów bezpośrednio z panelu klienta, a także za pomocą API, lub poprzez gotową integrację np. ze sklepem internetowym, lub systemem CRM. W dziale moduły i wtyczki znajduje się szereg gotowych narzędzi, za pomocą których wysyłka SMS staje się bardzo łatwa bezpośrednio z tego systemu, bez konieczności logowania SerwerSMS. Jeśli posiadasz sklep online, który opiera się o jedną z zintegrowanych platform, możesz w ekspresowy sposób skorzystać z wszystkich dostępnych już rozwiązań. Jeśli np. Twój sklep bazuje na systemie, który jeszcze nie został zintegrowany z SerwerSMS, czyli nie mamy gotowej "wtyczki", to skontaktuj się z nami, a my chętnie dowiemy się co zrobić, abyś również mógł korzystać z systemu CPaaS SerwerSMS.pl. 

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.