Skuteczny SMS? Od jakiego nadawcy?

Numer czy nazwa alfanumeryczna? Przed tym dylematem stoją wszyscy, którzy chcą prowadzić masowe kampanie SMS. Co zatem jest lepszym rozwiązaniem? Co lepiej konwertuje? I który rodzaj bardziej odpowiada Twoim potrzebom? Zanim podejmiesz decyzję przeczytaj, jakie są zalety poszczególnych rozwiązań.


SMS Alfanumeryczny

Alfanumeryczna nazwa to nic innego jak nazwa nadawcy stworzona z liter. Obecnie jest to najpopularniejsze rozwiązanie w przypadku wysyłki wiadomości SMS jednak oczywiście nie jest to mus albo obowiązek.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest silne budowanie marki. Klient otrzymując wiadomość od razu widzi jaka firma się z nim kontaktuje, co tym bardziej wzmacnia w odbiorcy wiadomości świadomość brandu. Dodatkowo wiadomości układają się w historię, która tworzy pewną całość. Zatem każda nowa wiadomość nie stanowi odrębnej pozycji na liście wiadomości i zajmując tym samym miejsce . Stanowi to ułatwienie dla użytkownika.

Jednak SMS-y alfanumeryczne mają także minus, którym jest brak możliwości odpowiedzi. Zatem służą do komunikacji jednostronnej. Jeśli zależy Ci na odpowiedziach i jednocześnie na nazwie alfanumerycznej, można połączyć swoją usługę a numerem SCI. Wtedy też treści wiadomości należałoby zamieścić numer telefonu pod który należy wysyłać odpowiedzi. Taka taktyka jest powszechnie stosowana np. w konkursach audiotele czy radiowych.

Nazwa, która porywa

Nazwa jest ważna. Jest pierwszym elementem chwytającym wzrok. Musi jednak spełniać kilka warunków. Poniżej cała lista wykluczeń:

- Nazwa nie może być numerem 9-cio cyfrowym (np. 500600700)
- Nazwa nie może być numerem skróconym (np. 71200)
- Nazwa może zawierać maksymalnie 11 znaków z zakresu a-z, A-Z, 0-9 oraz dodatkowo znaki specjalne jak: spacja, kropka, myślnik
- Nazwa nie może zawierać 4 lub więcej cyfr w ciągu (np. Test2011)
- Zabronione jest dodawanie nazw które mogą wprowadzać w błąd, np. POLICJA.
- W przypadku dodania nazwy która jednoznacznie określa markę lub produkt, konieczne będzie przesłanie zgody na posługiwanie się taką nazwą.

Nie chcę nazwy – chcę numer!

magdaTylko klienci SerwerSMS mają do wyboru także usługę ECO+. Co to oznacza w praktyce? Dokładnie to, że klient będzie otrzymywał wiadomości za każdym razem z innego numeru. Wiadomości tym samym nie będą się układały w historię, jak to się dzieje w przypadku SMS-ów typu Full. Zatem każda nowa wiadomość to kolejna pozycja w aplikacji odbierającej wiadomości.

Magdalena Komorowska
Account Manager w SerwerSMS.pl

 

Jednak wszystkie wiadomości posiadające w nazwie nadawcy numer mają jedną ważną cechę – obsługują odpowiedzi. Czyli tak naprawdę nie płacąc za dodatkowe usługi, Użytkownik otrzymuje jednocześnie narzędzie do wysyłki jak i odbioru wiadomości.

Jednocześnie należy pamiętać, że numer nie jest w poczuciu odbiorców wiadomości, tak mocno budujący markę jak nazwa nadawcy. Gdy otrzymujemy SMS-a od firmy, która w nazwie wiadomości jest już wyraźnie zidentyfikowana, traktujemy takie wiadomości bardziej świadomie. Z drugiej zaś strony SMS od niezapisanego numeru budzi ciekawość, co z kolei popycha do szybszego otwarcia wiadomości.

Zatem rozwiązanie jest proste i trudne jednocześnie. Nie ma w tym wypadku narzędzi złych. Każde z rozwiązań jest dobre a to, co dla jednych jest plusem dla innych może stać się minusem. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Oczywiście w podjęciu decyzji nie jesteś sam! Specjaliści z SerwerSMS pomogą Ci wybrać rozwiązanie idealne dla Ciebie i Twojego biznesu :)

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.