Bezpieczeństwo wymaga współpracy wielu firm!

O tym opowiemy na największej Konferencji TELCO w ramach KIKE, która jest jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych. W trakcie wydarzenia poruszane będą wszystkie ważne kwestie związane z komunikacją mobilną oraz bezpieczeństwem Internetu. W tym roku weźmiemy w niej udział jako prelegenci, dając wykład na temat: "Współpraca w walce z nadużyciami - przykład integratorów SMS".


Znaczenie SMS-ów w komunikacji biznesowej

Powszechnie wiadomo, że SMS-y to jedna z najczęściej stosowanych form komunikacji w biznesie, co wynika zarówno z szybkości, jak i przyjazności dla użytkownika. Co więcej, komunikacja SMS sprawdza się w praktycznie każdej branży, a używa się jej nie tylko w celach informacyjnych, ale także marketingowych. W efekcie zgodnie z raportem UKE Rynek usług SMS A2P w Polsce 2022 liczba wysłanych SMS-ów w komunikacji B2C i B2B systematycznie rośnie. Pozytywne efekty komunikacji SMS-owej potwierdza również badanie Kompendium wydanie VII. KOMUNIKACJA SMS, ponieważ przeszło 90% uczestniczących w nim podmiotów ocenia ten kanał komunikacji jako skuteczny i wspierający sprzedaż. Użytkownicy doceniają także bezpieczeństwo tego typu komunikacji oraz dobrą formę przesyłu informacji.

Bezpieczeństwo w komunikacji SMS

Komunikacja SMS w biznesie jest skuteczna, jednak wymaga zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Jest to wyzwanie dla dostawców rozwiązań CPaaS, którzy muszą jednocześnie pracować nad rozwojem komunikacji mobilnej oraz dbać o odbiorców końcowych. Użytkownik musi mieć bowiem pewność, że wiadomość, która przyszła na jego telefon na pewno jest bezpieczna. Pomaga w tym współpraca z Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej, która organizuje wspomnianą we wstępie konferencję KIKE 2022. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 - 21.09.2022, a na prośbę organizatorów wystąpimy jako prelegenci z wykładem na temat walki z nadużyciami na przykładzie integratorów SMS.

Dlaczego my? 

Dlaczego to nas poproszono o wystąpienie na konferencji KIKE 2022 oraz poruszenie tematyki bezpieczeństwa komunikacji SMS-owej? Przede wszystkim dlatego, że w ramach grupy Vercom S.A. tworzymy globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), dzięki którym nasi klienci mogą optymalizować oraz skalować komunikację SMS z odbiorcami końcowymi. Rozumiemy zarazem, jak ważne jest bezpieczeństwo tego kanału. Jego zapewnienie nie byłoby możliwe gdyby nie współpraca z partnerami, wśród których należy wymienić UKE, Google, Bitly, CERT.pl oraz operatorów GSM. To właśnie wspólne działania pozwalają nam nie tylko dbać o cały ekosystem bezpieczeństwa, ale także tworzyć narzędzia, których celem jest przeciwdziałanie różnego rodzaju nadużyciom. W efekcie SMS-y mogą być wykorzystywane w praktycznie każdej branży, ponieważ umożliwiają skuteczne przekazywanie szybkich komunikatów.

W naszym imieniu podczas konferencji wystąpi Daniel Zawaliński, który zajmuje stanowisko COO of Mobile/Telco Platform CEE. Na co dzień odpowiada on za zarządzanie, a także rozwój rozwiązań wspierających firmy oraz instytucje w zakresie komunikacji MOBILE w regionie CEE. W Vercom S.A. jest odpowiedzialny także za relację z partnerami, wśród których należy wymienić m.in. Google, Bilty, T-mobile, czy Orange. 

Obok Daniela Zawilińskiego wystąpi także Jakub Woźny - ekspert w dziedzinie prawa komunikacji elektronicznej. Radca prawny posiada unikalne doświadczenie w nowszych aspektach prawa telekomunikacyjnego, a także wspiera podmioty dotknięte szczególnymi regulacjami usług świadczonych drogą elektroniczną, w tym tzw. OTTs. W bieżącej działalności pracuje nad wdrażaniem u przedsiębiorców Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej.

Daniel

Daniel Zawiliński 
COO of Mobile/Telco Platform CEE

“Ta konferencja to idealne branżowe miejsce wymiany doświadczeń. Kluczową sprawą dla nas będzie pokazanie, w jaki sposób działamy na rzecz bezpiecznej komunikacji. Chcemy zwiększać bezpieczeństwo wszystkich kanałów komunikacji i zachęcamy do tego branże IT oraz Telco”.

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.