Aktualności 

Przeczytaj, nad czym aktualnie pracujemy i co udało nam się zrealizować, gdzie jesteśmy i jakie wydarzenia wspieramy. 

Bądź na bieżąco z informacjami na temat SerwerSMS.pl i wykorzystuj nowe możliwości w swoim biznesie.

SMS ostrzegał przed silnym wiatrem

Aktualność branżowa
17/03/2019

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła coraz częściej SMS-y z  ostrzeżeniami. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem IMGW wydało dla nadmorskich powiatów, w tym: słupskiego, sławieńskiego, koszalińskiego, kołobrzeskiego, gryfickiego i kamieńskiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało również alert sms osobom przebywającym w tym rejonie.

Z SMS-a dowiemy się o zagrożeniu powodziowym

Aktualność branżowa
26/02/2019

Po rejestracji w Informatycznym Systemie Osłony Kraju, z SMS-a bądź drogą elektroniczną dowiemy się o potencjalnym zagrożeniu powodziowym - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Wód Polskich i Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Klasyczne telefony komórkowe nadal w modzie. Jak go wybrać?

Aktualność branżowa
07/02/2019

Popularność smartfonów sprawiła, że zupełnie zapomnieliśmy o klasycznych telefonach komórkowych. Tymczasem te w wielu sytuacjach sprawdzą się lepiej. Są mniejsze, wygodniejsze i pozwalają na pracę przez wiele dni bez ładowarki. Wybieramy 5 klasycznych komórek, które warto polecić.

e-Recepty już do zrealizowania!

Aktualność branżowa
03/01/2019

Od stycznia można realizować elektroniczne recepty stanowiącące element procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. E-recepta to recepta, którą wystawia lekarz w formie elektronicznej. Pacjent teraz zamiast odręcznie wypisanej recepty otrzymuje wydruk informacyjny w postaci wygenerowanego kodu lub e-receptę drogą elektroniczną – jako e-mail lub SMS-em z 4-cyfrowym kodem.

 

Zwolnienie lekarskie sms-em? To możliwe

Aktualność branżowa
14/12/2018

Informację o zwolnieniu lekarskim wystawionym przez lekarza osoba ubezpieczona, jak i jej pracodawca, mogą otrzymać również przez SMS-a. Ta opcja dostępna jest już od 1 grudnia – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Usługa jest darmowa.
 

W Kalifornii chcą wprowadzić podatek od SMS-ów

Aktualność branżowa
13/12/2018

Są bardzo duże szanse, że mieszkańcy stanu Kalifornia będą musieli płacić podatek od SMS-ów. Według szacunków Komisji ds. Usług Komunalnych, wspomniany podatek pozwoliłby zebrać aż 44,5 mln dolarów rocznie! Głosowanie nad wprowadzeniem podatku od SMS-ów w stanie Kalifornia zaplanowane jest na 10 stycznia 2019 roku.

RCS już w Ameryce!

Aktualność branżowa
19/11/2018

Pierwsza amerykańska sieć uruchomi wkrótce nowy standard komunikacji - RCS. W Polsce wlaśnie trwają testy tej technologii nad czym pracuje SerwerSMS.pl
 

Telefon ze składanym ekranem

Aktualność branżowa
02/11/2018

Mało znana chińska firma jako pierwsza na świecie zaprezentowała składany smartfony z elastycznym ekranem. Ekran po złożeniu okala urządzenie z trzech stron, a interfejs systemu wyświetlany jest na jego większym fragmencie. Zaokrąglony fragment ekranu o formacie 21:6 (rozdzielczość 390 x 1440) wykorzystywany ma być m.in. do prezentowania powiadomień o SMS-ach.

 

mLegitymacja już dostępna

Aktualność branżowa
31/10/2018

Wszyscy polscy uczniowie mogą już ściągać na swój smartfon jeden z mDokumentów. Zgodnie z zapowiedziami zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie mLegitymacji. To nic innego jak mobilna wersja zwykłej legitymacji lub e-legitymacji. Od teraz uczeń chcący udowodnić swoje prawo do ulgi na przejazd autobusem, czy tramwajem będzie mógł posłużyć się smartfonem.

Telefony do zadań specjalnych

Aktualność branżowa
30/10/2018

Czasy, w których smartfony były delikatnymi urządzonkami bojącymi się najmniejszej kropelki wody są już za nami. I choć do Nokii 3310 nadal nieco brakuje, tak nie jest dziś problemem kupić urządzenie, które da sobie radę w trudnych warunkach.

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Uruchom konto

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.