Aktualności 

Przeczytaj, nad czym aktualnie pracujemy i co udało nam się zrealizować, gdzie jesteśmy i jakie wydarzenia wspieramy. 

Bądź na bieżąco z informacjami na temat SerwerSMS.pl i wykorzystuj nowe możliwości w swoim biznesie.

e-Recepty już do zrealizowania!

Aktualność branżowa
03/01/2019

Od stycznia można realizować elektroniczne recepty stanowiącące element procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. E-recepta to recepta, którą wystawia lekarz w formie elektronicznej. Pacjent teraz zamiast odręcznie wypisanej recepty otrzymuje wydruk informacyjny w postaci wygenerowanego kodu lub e-receptę drogą elektroniczną – jako e-mail lub SMS-em z 4-cyfrowym kodem.

 

Zwolnienie lekarskie sms-em? To możliwe

Aktualność branżowa
14/12/2018

Informację o zwolnieniu lekarskim wystawionym przez lekarza osoba ubezpieczona, jak i jej pracodawca, mogą otrzymać również przez SMS-a. Ta opcja dostępna jest już od 1 grudnia – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Usługa jest darmowa.
 

W Kalifornii chcą wprowadzić podatek od SMS-ów

Aktualność branżowa
13/12/2018

Są bardzo duże szanse, że mieszkańcy stanu Kalifornia będą musieli płacić podatek od SMS-ów. Według szacunków Komisji ds. Usług Komunalnych, wspomniany podatek pozwoliłby zebrać aż 44,5 mln dolarów rocznie! Głosowanie nad wprowadzeniem podatku od SMS-ów w stanie Kalifornia zaplanowane jest na 10 stycznia 2019 roku.

RCS już w Ameryce!

Aktualność branżowa
19/11/2018

Pierwsza amerykańska sieć uruchomi wkrótce nowy standard komunikacji - RCS. W Polsce wlaśnie trwają testy tej technologii nad czym pracuje SerwerSMS.pl
 

Telefon ze składanym ekranem

Aktualność branżowa
02/11/2018

Mało znana chińska firma jako pierwsza na świecie zaprezentowała składany smartfony z elastycznym ekranem. Ekran po złożeniu okala urządzenie z trzech stron, a interfejs systemu wyświetlany jest na jego większym fragmencie. Zaokrąglony fragment ekranu o formacie 21:6 (rozdzielczość 390 x 1440) wykorzystywany ma być m.in. do prezentowania powiadomień o SMS-ach.

 

mLegitymacja już dostępna

Aktualność branżowa
31/10/2018

Wszyscy polscy uczniowie mogą już ściągać na swój smartfon jeden z mDokumentów. Zgodnie z zapowiedziami zaczęło obowiązywać rozporządzenie w sprawie mLegitymacji. To nic innego jak mobilna wersja zwykłej legitymacji lub e-legitymacji. Od teraz uczeń chcący udowodnić swoje prawo do ulgi na przejazd autobusem, czy tramwajem będzie mógł posłużyć się smartfonem.

Telefony do zadań specjalnych

Aktualność branżowa
30/10/2018

Czasy, w których smartfony były delikatnymi urządzonkami bojącymi się najmniejszej kropelki wody są już za nami. I choć do Nokii 3310 nadal nieco brakuje, tak nie jest dziś problemem kupić urządzenie, które da sobie radę w trudnych warunkach.

Pierwszy smartfon z Androidem świętuje 10 lat!

Aktualność branżowa
25/09/2018

Urządzenie debiutowało we wrześniu 2008 roku i rozpoczęło ekspansję Androida na rynku telefonów komórkowych. Jak dobrze wiemy, sprzęt mocno wpłynął na rozwój urządzeń mobilnych i obecnie te wyglądają zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Jak wysłać SMS na komputerze z Windows 10? Niebawem będzie to bajecznie proste

Aktualność branżowa
15/09/2018

Plan na zdominowanie świata telefonów systemem Windows 10 Mobile ku zaskoczeniu nielicznych nie wypalił. Microsoft stracił okazję na elegancką integrację świata mobilnego z desktopowym. Teraz przyciąga do siebie posiadaczy najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie.

Składany smartfon pojawi się na rynku na początku roku?

Aktualność branżowa
19/08/2018

O składanym smartfonie Samsunga wiadomo już od jakiegoś czasu. Wreszcie jednak pojawiają się pierwsze konkrety na temat tego dziwacznego telefonu. Na serwisie GMSArena pokazano bowiem sześć koncepcyjnych renderów sprzętu, który zaprząta głowy wielu osobom na całym świecie. Nie jest oczywiście pewne, że finalnie tak właśnie będzie wyglądał, ale to wreszcie jakieś szczegóły.

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Uruchom konto

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.