5 powodów dla których warto skracać linki w SMS-ie

Użycie skróconego linku w wiadomości umożliwia nie tylko mierzenie skuteczności działań marketingowych w kampaniach SMS, ale także zmniejszy liczbę znaków w treści wiadomości, co pozwoli umieścić w niej więcej informacji. W przypadku narzędzia, jakim jest SMS, liczba znaków oraz zwięzły i jasny przekaz jest na wagę złota i będzie kluczem do prowadzenia skutecznych działań biznesowych.


Wezwanie do działania, czyli CTA

Z angielskiego Call To Action, to wezwanie do działania, czyli konstruujemy w taki sposób przekaz, aby użytkownik chciał kliknąć link i przejść na stronę docelową - w tym wypadku może to być np. strona sklepu internetowego, logowanie do aplikacji czy serwisu, albo nowy wpis na blogu. Linki tworzone są w jednej z domen, które udostępniamy w ramach współpracy na platformie SerwerSMS.pl: 

Dodatkowo kontent w postaci wizualizacja metadanych w smartfonie  

Coraz więcej użytkowników posiada urządzenia, które pozwalają na wizualizację wiadomości SMS, przypominającą avatar. Pobierane w ten sposób są metadane, zawarte w adresie URL. Aktualnie bardzo dużo aplikacji obsługujących krótkie wiadomości tekstowe w systemie Android potrafi wyświetlić dodatkowe dane, jeśli w wiadomości mamy link. W tym wypadku idealnym rozwiązanie jest jedna z wyżej wymienionych możliwości skrócenia linku, aby maksymalnie wykorzystać liczbę znaków. W przypadku krótkich wiadomości tekstowych, liczba ta jest zwyczajnie ograniczona.  

Czytaj więcej

Oszczędność znaków 

W przypadku standardowego SMS-a mamy do dyspozycji 160 znaków, które musimy optymalnie wykorzystać. W większości przypadków liczba ta jest wystarczająca, jednak trzeba tutaj wziąć pod uwagę, że wklejając długie, bezpośrednie linki, liczba znaków wykorzystywane w treści, zmniejsza się zdecydowanie. Na platformie SerwerSMS.pl można oczywiście wysyłać długie SMS-y, natomiast nic nie zastąpi zwięzłego i "czystego" komunikatu. Dodatkowo schludna i krótka wiadomość wygląda lepiej wizualnie, co dodatkowo zachęca klienta do podjęcia jakiejś akcji, np. zakupu towaru czy produktu. 

Czytaj więcej

Mierzenie skuteczności kampanii SMS 

Dzisiaj wysyłanie wiadomości nie ogranicza się tylko do wysłania standardowego komunikatu, wysłanego masowo do wszystkich użytkowników. Ważna staje się personalizacja kontentu, a więc tworzenie grup, segmentacja użytkowników oraz badanie, która z przeprowadzonych kampanii była skuteczniejsza. Użycie linków we wiadomości to idealne rozwiązanie, jeżeli chcesz zbadać skuteczność swoich działań sprzedażowo-marketingowych. Dowiesz się w ten sposób kto i kiedy kliknął link i przeszedł na stronę docelową. W przypadku kampanii SMS ze skróconym linkiem dowiesz się także, z jakiego systemu operacyjnego korzystają użytkownicy oraz z jakiego urządzenia zostało wykonane kliknięcie.

Tracking wiadomości i bezpieczeństwo 

Powiedzmy sobie szczerze, skracanie linków jest bardzo wygodne i w niektórych sytuacjach znacznie ułatwi nam pracę. Natomiast zawsze trzeba mieć na uwadze jedną, bardzo ważną kwestię, czyli bezpieczeństwo komunikacji SMS. W przypadku naszej platformy korzystamy z własnych rozwiązań do skracania linków. Bez założenia konta w serwisie i uzupełnieniu danych, nie ma możliwości korzystania z otworz.to czy przej.de. A to znacznie ułatwia nam prowadzenie działań w celu eliminowania phishingu, ponieważ oba wymienione serwisy także są monitorowane przez Tarczę 360 i są częścią całego systemu bezpieczeństwa. Stosowanie sprawdzonych serwisów do generowania short linków, to także wyższa skuteczność kampanii, poprzez wyższy Click Rate. 
 

Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.