Komercyjna bramka SMS

Liczba wysłanych SMS przez firmy rośnie z roku na rok

Odkryj korzyści płynące z wykorzystania płatnej bramki SMS dla firm i naucz się, jak skutecznie wysyłać masowe wiadomości SMS do klientów. Bramka SMS online stanowi idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które pragną w pełni wykorzystać potencjał komunikacji mobilnej w swoim biznesie. Poznaj zalety tego rozwiązania i zacznij już dziś wysyłać SMS do swoich klientów!

Bramka SMS definicja ogólna

Komercyjna bramka SMS to usługa, która umożliwia firmom lub instytucjom wysyłanie wiadomości tekstowych (SMS) za pomocą interfejsu internetowego lub innych aplikacji. Jest to usługa płatna, która może być wykorzystywana w celach marketingowych, komunikacyjnych lub biznesowych. Bramka SMS dla firm jest często wykorzystywana przez brandy do rozsyłania powiadomień, reklam, ofert promocyjnych, a także do komunikacji z klientami i partnerami biznesowymi. Takie bramki pozwalają wysłać wiadomość SMS do wielu odbiorców naraz oraz oferują różne funkcje, takie jak raporty doręczenia, zarządzanie kontaktami, grupowanie kontaktów oraz planowanie wysyłki wiadomości. Usługę wysyłania SMS-ów świadczy provider za pomocą bezpośrednich połączeń z Operatorami Sieci komórkowej (GSM):

 • bramka SMS Play
 • bramka SMS T-mobile
 • bramka SMS Orange
 • bramka SMS PLUS

Dzięki profesjonalnej bramce możliwe jest wysyłanie kilku wariantów wiadomości. To Ty decydujesz, w jaki sposób chcesz zaangażować użytkownika do działania oraz jakie narzędzia marketingu SMS użyć. Rodzaje wiadomości SMS: wiadomość wysłana z nazwą nadawcy (nazwa zamiast numer telefonu) oraz wiadomość wysłana z numeru telefonu ​


Ekspresowe doręczenie SMS, większe zyski - komercyjna bramka dla firm!

Płatna bramka SMS jest idealnym rozwiązaniem dla podmiotów, które pragną utrzymywać profesjonalne relacje z użytkownikami i angażować ich do działania. Bramki SMS umożliwiają:

 • wysyłka wiadomości SMS masowo  
 • jednokierunkowa i dwukierunkowa komunikacja
 • branding SMS i personalizacja treści 
 • Otwarte API i możliwość integracji

Uruchom konto

Przykładowe wiadomości komercyjnej bramki SMS

Jak najlepiej dotrzeć z informacją do użytkowników? Okazuje się, że SMS, to jedno z najlepszych rozwiązań! W takim razie, dlaczego tak jest? Z badań przeprowadzonych wynika jednoznacznie, że prawie 80% osób, które otrzymały od jakiegoś podmiotu SMS-a z reklamą, promocją czy rabatem jest skłonna odwiedzić serwis internetowy tej firmy. Bramka SMS, to dziś potężne narzędzie podnoszące zyski firmy. 

Procent użytkowników wykazujących chęc odwiedzenia serwisu www po otrzymaniu reklamy SMS

Przykładowe wiadomości wysyłane przez Bramkę SMS

 

Zwiększenie konwersji dzięki natychmiastowemu 
doręczeniu i personalizacji

Znacząco zwiększa szanse na zainteresowanie odbiorców i zachęcenie ich do podjęcia pożądanych działań, takich jak zakup produktu czy zapisanie się na newsletter.  

 • masowa wysyłka SMS 
 • jednokierunkowa i dwukierunkowa komunikacja
 • branding SMS i personalizacja treści 
 • Otwarte API i możliwość integracji

Uruchom konto

 

 

Bramka SMS online - oszczędność czasu i pieniędzy

Tradycyjne formy komunikacji, takie jak poczta czy telefon, mogą być kosztowne i czasochłonne. Bramka SMS jest znacznie bardziej ekonomiczna i efektywna. Aż 98% wynosi w niektórych przypadkach Open Rate SMS. Użytkownicy traktują ten rodzaj kontaktu bardzo osobiście i chętnie odbierają wiadomości z promocją, czy ważną informacją np. na temat kupionego produktu. Podobnie jest z firmami i instytucjami, gdzie SMS odgrywa ważną rolę w strategii marketingowo-sprzedażowej. Ponad 91% ankietowanych podmiotów przyznało, że doceniają konwersję z tego kanału komunikacji. Natomiast 93% podmiotów biorących udział w badania wskazuje SMS marketing, jako skuteczne narzędzie wspierające sprzedaż.
 

Wskaxniki skuteczności  sms marketing

 

 

Profesjonalna bramka SMS ważnym elementem strategii marketingowej firmy

Jedną z głównych zalet bramki SMS jest jej szybkość. Wiadomości tekstowe docierają do odbiorców praktycznie natychmiast, co sprawia, że są doskonałym narzędziem do przekazywania ważnych informacji w czasie rzeczywistym.

 • promocje 
 • nowości w ofercie 
 • ważne wydarzenia
 • porzucone koszyki

 

 • potwierdzenie zamówienia
 • przyjazd kuriera
 • kody autoryzacyjne

 

 

Integracja Bramki SMS z Shoper

Integracja bramki SMS z Shoper pozwoli znacząco usprawnić komunikację pomiędzy właścicielem sklepu internetowego a klientami. Zoptymalizuj zarządzanie zamówieniami oraz komunikuj się szybko z klientami - to pozytywnie wpłynie na efektywność działania sklepu online.

Szczegóły integracji

Integracja Bramki SMS z Shoper

 

 

Integracja Bramki SMS z WooCommerce

Integracja Bramki SMS z Woocommerce

Bezpłatny dodatek do systemu WordPress, który umożliwia tworzenie sklepów online. Moduł oferuje wiele funkcji: powiadomienia dla administratora o nowym użytkowniku, powiadomienia o nowych zamówieniach, oraz o zmianach statusu zamówienia. 

Więcej informacji

 

 

Integracja Bramki SMS z PrestaShop

To oprogramowanie sklepu internetowego na licencji Open Source. Funkcje modułu SMS: Wysyłanie wiadomości, wybór rodzaju wysyłanych SMS, określenie zdarzenia wyzwalającego SMS. Możliwość zawarcia w wiadomości informacji dotyczących zamówienia.

Więcej informacji

Integracja Bramki SMS z PrestaShop

Bramka SMS umożliwia także personalizację wiadomości

Firma może dostosować treść do konkretnego klienta, co sprawia, że komunikat jest bardziej skuteczny. Dodatkowo, dzięki narzędziom do segmentacji, można wysyłać wiadomości tylko do wybranych grup klientów, co pozwala bardziej precyzyjnie docierać do swojej docelowej grupy odbiorców.

 

Procent spersonalizowanych komunikatów

 

Jedna bramka, która daje wiele możliwości. Zbuduj Cross-channel!

Płatna bramka SMS oferuje dziś wiele więcej niż tylko wysyłanie standardowych wiadomości. W SerwerSMS znajdzie wiele innych narzędzi, dzięki którym możesz zwiększać zaangażowanie swoich klientów i sprzedawać więcej:

 • RCS
 • MMS
 • WhatsApp
 • Powiadomienia PUSH

Przetestuj RCS

 

Bramka SMS  przyszłość komunikacji

 

Odbieranie SMS online

Oprócz przesyłania wiadomości do odbiorców platforma umożliwia także masowe przyjmowanie wiadomości. Odbieranie wiadomości na platformie SerwerSMS odbywa się na różne sposoby, zależnie od wybranego przez organizatora kampanii marketingowej schematu działania. Co to oznacza w praktyce? To znaczy, że 

Bramki SMS pozwalają śledzić skuteczność kampanii

Można monitorować, ile osób otworzyło wiadomość, ile kliknęło link, a nawet ile złożyło zamówienia po otrzymaniu SMS-a. Dzieje się to przez dodanie indywidualnych linków w treści wiadomości tekstowej oraz przez wykorzystanie tagów UTM.

Czym są tagi UTM?

Tagi UTM (Urchin Tracking Module) są to parametry dodawane do adresów URL, które pozwalają śledzić i analizować źródło ruchu na stronie internetowej lub w kampanii marketingowej. Są powszechnie stosowane do monitorowania skuteczności działań marketingowych online, takich jak reklamy, kampanie e-mailowe, posty na mediach społecznościowych itp. Tagi UTM pozwalają dokładnie określić, skąd pochodzi ruch na stronie i jakie źródło lub medium przyniosło najwięcej konwersji.

Jak tworzyć UTM?

Do tworzenia wspomnianych tagów użyj narzędzia przygotowanego przez Google i nazywanego Campaign URL Builder, które umożliwia łatwe dodawanie parametrów kampanii do adresów URL, dzięki czemu możesz mierzyć skuteczność działań marketingowych w Google Analytics. A dodatkowo zaoszczędzi mnóstwo czasu. 

UTMcampaign builder

Wygenerowany w ten sposób URL może wyglądać następująco:

Wygenerowany URL

Czytaj więcej: Parametry UTM w SMS marketingu 

Jak skonfigurować bramkę SMS?

Bramka SMS dostarcza wiele możliwości w biznesowej komunikacji SMS, które zostały wyżej obszernie opisane. Natomiast przed wysłaniem choć jednej wiadomości, ważne jest jej prawidłowe skonfigurowanie. 

Konfiguracja bramki SMS - etapy:

 1. Zarejestruj się zakładając konto na Platformie SerwerSMS
 2. Uzupełnij dane firmy, NGO, lub instytucji
 3. Uruchom pakiet testowy 
 4. Dodaj nazwę nadawcy SMS
 5. Przetestuj bramkę SMS 

Jak wysłać wiadomość z bramki SMS?

Po odpowiednim skonfigurowaniu narzędzia wystarczy wprowadzić treść wiadomości oraz numery, do których planujemy wysłać komunikaty. Numery mogą być wprowadzone pojedynczo, hurtowo po przecinku lub wprowadzając plik z numerami. Każdą kampanię można zaplanować,  by wyszła w odpowiednim czasie. Możliwy jest także podział wysyłek tak, aby co jakiś czas pewna liczba SMS została wysłana z SerwerSMS. Konfiguracja bramki pozwala również na tworzenie niestandardowych ustawień na przykład poprzez uwzględnienie imienia, płci odbiorcy, albo innych danych. 

Wyślij wiadomość testową

 

Masowe wysyłki SMS

Masowa wysyłka SMS to skuteczne narzędzie komunikacyjne, które umożliwia jednoczesne przesyłanie wiadomości tekstowych do dużej liczby odbiorców. Głównym celem masowej wysyłki SMS jest skrócenie czasu i wysiłku potrzebnego do dotarcia z komunikatem do dużej grupy osób. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą efektywnie informować klientów o promocjach, przesyłać ważne powiadomienia czy utrzymywać kontakt z zespołem pracowniczym.

Płatne bramki do celów marketingowych

Dodatkowo, płatna bramka SMS pozwala przedsiębiorstwom na generowania przychodów bezpośrednio z kampanii marketingowych. Klienci, którzy otrzymują wartościowe informacje i oferty, są skłonni zapłacić za treści, które ich interesują. Bramka SMS pozwala na wiele korzyści zarówno dla firm, jak i konsumentów. Użytkownicy są szybko informowani o najlepszych ofertach, w brandy zarabiają na promocji swpich produktów. Mozliwość wysyłania wiadomości daje mozliwość przekazywania ekskluzywnych treści lub ofert.

 

Czy bramka SMS jest płatna (zawsze)?

Niedawno w sieci łatwo było znaleźć serwisy umożliwiające darmową wysyłkę SMS-ów do wszystkich sieci. Darmowa bramka SMS cieszyła się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy chcieli zaoszczędzić na codziennej komunikacji. Firmy czasami również korzystały z darmowej internetowej bramki SMS. Jednak z powodów bezpieczeństwa operatorzy postanowili zablokować nieograniczony dostęp do wysyłki SMS-ów z internetu. Używanie niezweryfikowanych bramek SMS w celach biznesowych może nieść ze sobą ryzyko wycieku danych, słabej jakości, braku kluczowych funkcji, czy braku dostępu do API. Dlatego jeśli poważnie podchodzisz do kwestii bezpieczeństwa i jakości komunikacji w firmie, zachęcamy do zaznajomienia się z możliwościami, jakie oferuje pewna bramka SMS. Będą to takie funkcje, jak:

 • raporty dostarczenia wiadomości (doręczenia wiadomości)
 • budowanie bazy odbiorców sms
 • możliwości wysłania masowej kampanii SMS
 • możliwość wybrania nazwy nadawcy SMS
 • różne pakiety SMS
 • bezpośrednie połączenia z Operatorami GSM gwarantują, że wiadomość SMS dotrze do odbiorcy
 • rozszerzona liczba znaków wiadomości
 • koszt SMS uwzględniający wolumen wysyłanych wiadomości
 • błyskawiczne dostarczanie SMS
 • spięcie bramki SMS z własnym systemem lub innymi dostępnymi narzędziami
 • wyższy limit znaków wiadomości
 • komunikacja dwukierunkowa (tzw. numer odbiorczy SMS)

Ile kosztuje komercyjna bramka SMS?

W SerwerSMS znajdziesz dwa modele współpracy: 

 • pre paid - model na doładowanie konta 
 • post paid - model płatności z dołu po wysłaniu SMS w danym okresie

Zobacz aktualny cennik masowych wysyłek SMS na rynku polskim oraz na rynku międzynarodowym

Podsumowanie

Profesjonalna bramka SMS jest narzędziem, które umożliwia firmom wysyłanie masowych wiadomości SMS do klientów w celu zwiększenia efektywności kampanii marketingowych. Wykorzystanie płatnej bramki SMS przynosi wiele korzyści, takich jak ekspresowe doręczenie wiadomości, personalizacja treści, natychmiastowe doręczenie oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Dostęp do bramki możesz mieć bezpośrednio z panelu, lub za pomocą SMS api - więcej informacji biblioteka SMS api. Dodatkowo dzięki tagom UTM można dokładnie śledzić skuteczność kampanii marketingowych online. Narzędzie Campaign URL Builder pomaga w tworzeniu tagów UTM, zapewniając jednolitą strukturę i minimalizując błędy. Branża SMS marketingu rośnie, ponieważ SMS-y są skutecznym narzędziem do przekazywania informacji klientom i zwiększania konwersji.

Platforma SerwerSMS.pl powstała w 2003 r. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych oraz skutecznej obsłudze klienta, Platforma SerwerSMS.pl jest liderem w swojej branży. Świadczą o tym otrzymane certyfikaty oraz wyróżnienia m.in LIDERA RYNKU 2012.
Klienci Platformy SerwerSMS.pl mają do dyspozycji szerokie portfolio usług SMS, MMS, VMS (wiadomości głosowe). Obecnie z usług Platformy korzysta kilkadziesiąt tysięcy klientów, którzy z kolei generują wielomilionowy miesięczny ruch, co jest dowodem na wciąż rosnące zapotrzebowanie na usługi marketingu mobilnego w Polsce i za granicą. Od 2008 roku Platforma SerwerSMS.pl nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma (Złoty Certyfikat Rzetelności), a od 2011 roku jest również członkiem Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności. ​​

Kontakt dla mediów:

tel: 22 211 20 40 w. 77
e-mail: pr@serwersms.pl

Ceny za połączenia i SMS-y wewnątrz UE będą niższe

Od 15 maja operatorzy zobowiązani są do stosowania nowych, regulowanych stawek w połączeniach...

SMS ostrzegał przed silnym wiatrem

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła coraz częściej SMS-y z  ostrzeżeniami. Ostrzeżenia drugiego...
Wróć do listy

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.