Marketing mobilny

Marketing mobilny swoją siłę czerpie z ogromnej popularności urządzeń przenośnych. Jednym z najważniejszych narzędzi marketingu mobilnego jest SMS, którym możesz przekazać ofertę bezpośrednio do zainteresowanych odbiorców.

Uruchom komunikację mobilną

Zrób z nami ten test i sprawdź, czy w tym momencie Twój smartfon jest w zasięgu Twojej ręki? Prawdopodobnie tak, ponieważ wskazują na to liczne badania! Telefony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Dzięki nim możemy płacić za zakupy w sklepach, wyszukać ulubionej restauracji na mieście, czy zarejestrować się na badania w przychodni i czatować z przyjaciółmi. Możemy śmiało powiedzieć, że moment, w którym Internet stał się dostępny na smartfonach, całkowicie odmienił podejście do marketingu. Dzisiaj marki są w stanie angażować użytkowników już nie tylko SMS-ami, ale także innymi kanałami tworząc rozwiązania oraz wysoką skuteczność w marketingu mobilnym.

Marketing mobilny

Co to jest marketing mobilny?

Marketing mobilny to zastosowanie różnorodnych kanałów komunikacji skupionych wokół urządzeń mobilnych. Swoim zasięgiem obejmuje strony internetowe, pocztę elektroniczną, SMS-y i MMS-y, media społecznościowe i różnorodne aplikacje mobilne oraz inne urządzenia, które mogą służyć np. do odbierania wiadomości tekstowych w celu dotarcia i zaangażowania potencjalnych klientów. Są to często spersonalizowane treści dostosowane do preferencji, a także potrzeb. Z uwagi na rozwój mobile, urządzenia przenośne zyskały na znaczeniu. Marketing mobilny stał się jednym z najczęściej wybieranych sposobów promocji. Marketerzy, tworzać długofalową strategię komunikacyjną i chcąc trafiać do właściwej grupy odbiorców muszą uwzględnić preferencje użytkowników, oraz nowe technologie!

Czego dotyczy mobilny marketing internetowy i na czym polega?

Świat technologii mobilnych nieustannie się rozwija, proponując coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania. W ślad za tym idą nowe funkcjonalności, które rewolucjonizują nasze życie. Dlatego tak istotne jest, aby być w ślad za trendami i stawiać nacisk na marketing mobilny. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia podążania za wymaganiami i oczekiwaniami konsumentów. W dzisiejszych czasach masowe wysyłki SMS a co za tym idzie - reklama SMS, to już standard, który trzeba wprowadzać, aby pozostawać w stałym kontakcie z konsumentami. Powiadomienia SMS budują relacje i pozwalają zminimalizować koszty związane z niedoinformowaniem. Również inne funkcjonalności powodują, że marketing mobilny okazuje się być najatrakcyjniejszą formą promocji. Zbudowanie swojego własnego systemu wysyłki SMS, opartego o informowanie i promowanie spowoduje, że klienci na bieżąco będą informowani o wszystkich nowościach. Takie działania pomagają budować pozytywny wizerunek marki. Co za tym z kolei idzie, marketing SMS jest jednym z najskuteczniejszych, a jednocześnie najprostszych narzędzi. 

Marketing mobilny - czyli jaki? Rodzaje i narzędzia

Smartfony stały się niezastąpionym narzędziem do komunikacji, pozyskiwania informacji, rozrywki i pracy. Telefon jest nie tylko osobistym akcesorium, ale również kluczowym elementem naszego życia. Dlatego też wysyłane komunikaty powinny mieć wyjątkowo personalny charakter. Taki podejście nie tylko pozytywnie wpływa na relacje z odbiorcami, ale także pomaga nawiązywać silną interakcję. Efektem tego jest zwiększona retencja klientów oraz LTV klienta, z ang. Lifetime value (czasami możemy spotkać się z customer lifetime value - CLV) to w bezpośrednim tłumaczeniu wartość życiowa klienta. W praktyce oznacza to przychód, jaki daje klient, użytkownik danej firmie.

Przykłady zastosowań marketingu mobilnego znajdziesz na każdym kroku – od prostych kampanii reklamowych po zaawansowane strategie biznesowe multichannel. Nie trać okazji na skuteczną komunikację z Twoimi klientami. Poniżej przedstawiamy kanały komunikacji, dzięki którym marketing mobilny będzie na najwyższym poziomie.

 


SMSicon

SMS

Masowa wysyłka SMS dla firm to Twój kluczowy punkt kontaktowy! Dobra komunikacja na linii marka-klient daje duże prawdopodobieństwo sukcesu, a skuteczności SMS-ów nie można nie zauważyć, co potwierdzają liczne badania. Co sprawia, że SMS to złoty standard w marketingu mobilnym? To proste - działa na każdym urządzeniu, niezależnie od dostępu do internetu. Dlatego właśnie, wykorzystanie SMS-ów staje się niezastąpionym narzędziem do sprzedaży, promocji i budowania relacji z klientami - mówiąć krótki, ma kluczowe znaczenie dla marketingu mobilnego. Musisz wiedzieć i pamiętać o jednym - w przypadku krótkich wiadomości tekstowych podstawą jest dbanie o higienę bazy kontaktów  

 

Masowa wysyłka SMSprzykład

 

 

RCSczatprzykład


RCSicon

RCS

To nowy, zaawansowany kanał komunikacji, który łączy najlepsze cechy: SMS-ów, komunikatorów z funkcją czatu oraz prostych aplikacji mobilnych. SMS 2.0, (jak często nazywany) jest innowacyjnym narzędziem, które oferuje reklamy wideo, przesyłanie wysokiej rozdzielczości GIF-ów oraz karuzel graficznych znanych z mediów społecznościowych. Dodatkowo, w takich konwersacjach pojawią się aktywne przyciski, ułatwiające poruszanie się po zaplanowanych etapach kampanii. To kompleksowe rozwiązanie, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał komunikacji mobilnej. RCS coraz częściej będzie wykorzystywany przez marketerów, którzy będą łączyli różne kanały komunikacji w spójną strategię marketingową.

 


MMSicon

MMS

chcesz przekazać więcej niż tylko słowa? Kampanie MMS (Multimedia Messaging Service) to odpowiedź na Twoje potrzeby! Dzięki nim możesz wysyłać nie tylko tekst, ale także pliki graficzne, które dodadzą Twojej komunikacji niepowtarzalnego charakteru. O większym limicie znaków już nie musisz się martwić, MMS daje Ci przestrzeń do wyrażenia oryginalnych kampanii. To idealny kanał dotarcia dla tych, którzy chcą wyjść poza standardowe ramy i zaprezentować swoje idee w pełnej krasie, czyli coś więcej niż standardowe wiadomości SMS.

 

MMS marketing

 

Przykładowe powiadomienie mobile PUSH

 


Pushicon

PUSH

Powiadomienia PUSH to innowacyjny rodzaj komunikatów, które docierają do użytkowników za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Ich przewagą jest zapewnienie pełnej anonimowości użytkowników. Proces aktywacji jest niezwykle intuicyjny, a zbudowanie bazy subskrybentów znacznie szybciej niż w przypadku innych kanałów komunikacji. Prosta wersja notyfikacji zawiera grafikę, tytuł oraz krótką treść z linkiem do strony internetowej. W ten sposób możesz wysyłać informacje np. o aktualnych promocjach, a twoi potencjalni klienci mogą mieć regularny kontakt z Twoją marką. 

 

WhatsAPPicon

 

WhatsApp

To niekwestionowany lider wśród komunikatorów internetowych, a korzystanie z WhatsApp Business API otwiera drzwi do innowacyjnego dialogu z klientami dla firm i instytucji. To zaawansowane narzędzie pozwala wprowadzić nowy, preferowany przez użytkowników, kanał komunikacji, który zyskał szerokie uznanie. Dzięki WhatsApp Business API firmy mają unikalną szansę nawiązywania bliższych relacji z klientami i dostarczania im jeszcze lepszych doświadczeń w czasie rzeczywistym. Użytkownicy natomiast, mogą regularnie otrzymywac oferty oraz interesujące treści, kierujące go do odpowiedniej strony internetowej. 

 

 

 

E mail marketing
 

E mailicon

 

E-mail

E-mail marketing to niezwykle efektywna forma promocji, która doskonale angażuje odbiorców i rzeczywiście przyczynia się do wzrostu sprzedaży oraz wzmacniania lojalności klientów. Newslettery e-mailowe opierają się na wykorzystaniu poczty elektronicznej jako narzędzia komunikacji marek z ich klientami, lub potencjalnymi klientami. To, co ważne, to stworzenie i stała rozbudowa bazy adresów, zarządzanie bazami adresowymi e-mail oraz segmentacji, a także, przygotowywaniu angażujących treści reklamowych. Współpczesny użytkownik coraz częściej sięga po smartfona, którego zazwyczaj ma w zasięgu ręki. W ten sposób email uzyskuje wysoką skuteczność!

 

Vibericon

Viber

Wiadomości Viber stanowią doskonałe rozwiązanie dla klientów poszukujących innowacyjnych sposobów dotarcia z informacją na urządzenia mobilne. To kanał z wieloma możliwościami do zastosowania w różnych branżach: bankowość i finanse, handel detaliczny, dostawcy IT, podróże, przedsiębiorstwa online, służby zdrowia, edukacja, administracja i wiele innych. To wszechstronne narzędzie sprawdza się szczególnie w sytuacjach wymagających szybkiego przekazu informacji, np. w przypadku informacji marketingowych, powiadomień transakcyjnych, płatności, bezpieczeństwa, czy alarmów.

Przykładowa wiadomość Viber wysłana z Platformy SerwerSMS

 

Mobile marketing w Polsce - statystyki i przykłady pokazujące jego siłę

Najbardziej popularne narzędzia komunikacji mobilnej to wciąż SMS, E-maile o notyfikacje PUSH. Wielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z wartości komunikacji SMS w kontakcie z ich klientami. Wyniki ankiety opublikowane w Kompendium Komunikacja SMS w Polsce wydanie 7, pokazują, że aż 64% respondentów deklaruje regularne korzystanie z tego typu usług. Właściciele firm rozumieją, że w erze natłoku informacyjnego, sama komunikacja w mediach społecznościowych może nie być wystarczająca. Krótkie wiadomości tekstowe są uniwersalne - wykorzystywane są w zasadzie każdej branży.  Badania wskazują, że aż 64% badanych reprezentantów firm wykorzystuje marketing SMS w swoich działaniach promocyjnych. Co przemawia za takim podejściem? SMS dociera tam, gdzie tradycyjna reklama nie jest w stanie dotrzeć. Istotnym atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że wiadomości tekstowe można odbierać bez dostępu do Internetu.

Jeżeli chodzi o e-mail marketing, to 3/4 firm deklaruje, że tym kanałem komunikacji dociera do właściwych odbiorców. Często jest tak, że firmy korzystają z wielu narzędzi równocześnie tworząc spójną strategię marketingu mobilnego. 64 ankietowanych firm wykorzystuje marketing mobilny wysyłając SMS y

Marketing SMS, jako forma marketingu mobilnego, jest wykorzystywany w działaniach promocyjnych przez 64% firm objętych badaniem.


- większość ankietowanych firm deklaruje korzystanie z SMS

- SMS dociera tam, gdzie tradycyjna reklama nie dociera

- SMS są elastyczne i stosowane w każdej branży

- SMS-y są ważnym elementem marketingu mobilnego

 

Możliwości dla biznesu

Warto zrozumieć mechanizmy zmieniającego się świata, ciągły progres, który wchodzi wraz z kolejnymi innowacjami. Stosowanie rozwiązania marketingu mobilnego to skok na wyższy poziom rozwiązań technologicznych, dlatego tak istotne jest, aby ciągle rozwijać swoją strategię wraz z ustawicznymi zmianami. Wkrótce to właśnie ten rodzaj promocji firmy będzie przodujący, dlatego tak ważne jest, aby przygotować się na to już dziś. Z mobilnym marketingiem przyszłość Cię nie zaskoczy. Wyprzedaj innych, myśl przyszłościowo - postaw na marketing SMS!

Jeśli chcesz poznać możliwości i funkcjonalności marketingu mobilnego w SerwerSMS, zajrzyj tutaj. W tej zakładce znajdziesz informacje na temat tego, jak korzystać z SerwerSMS.pl, aby Twój marketing mobilny działał jeszcze sprawniej.

 

Marketing mobilny

 


Strategię marketingową firm, z wykorzystaniem narzędzi firmy rozpatrują na dwóch płaszczyznach, stosując:

Rozwiązania nowoczesne (narzędzia): RCS, WhatsApp, Viber, PUSH, aplikacje mobilne

Rozwiązania tradycyjne: SMS, E-mail, Voice, MMS, rozmowy telefoniczne

 

Dlaczego warto wdrożyć marketing mobilny firmy z Serwer SMS?

Marketing mobilny w SerwerSMS oferuje firmom wiele zalet niedostępnych na innych platformach. Poznaj 5 wyjątkowych korzyści płynące z wykorzystania narzędzi marketingu mobilnego naszej platformy.

  • Szeroki wybór narzędzi i rozwiązań. Masz możliwość dostosowania przekazu marketingowego do każdej grupy odbiorczej oraz dopasowania formy i treści kampanii mobilnej do stawianych celów.
  • Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki automatyzacji. Planuj i zlecaj wieloetapowe akcje promocyjne, płynnie wykorzystując różne kanały dotarcia, dzięki integracji systemów, co przyniesie oszczędność czasu i środków.
  • Globalny zasięg 24/7. Niezależnie od pory dnia i lokalizacji, dzięki kampaniom na smartfony i inne urządzenia mobilne, będziesz mógł dotrzeć do obecnych i potencjalnych klientów na całym świecie przez całą dobę.
  • Bezpieczeństwo dzięki Ekosystemowi Tarczy 360. Do dyspozycji marketerów oddajemy narzędzia zaprojektowane z myślą o przewidywaniu potencjalnych zagrożeń, takich jak wyłudzenie danych, podszywanie się pod obcy brand czy strony internetowe, a także w celu zapewnienia bezpieczeństwa wysyłkom na rynku międzynarodowym. Praktycznie oznacza to, że każdy użytkownik, który skorzysta z naszych rozwiązań, może skutecznie bronić się przed próbami phishingu. Tarcza składa się z trzech modułów: Modułu Anty-phishing'owego, modułu Fraud Alert oraz modułu Traffic Cost Protect.
  • Zarządzanie kampaniami na wiele sposobów. Dzięki naszemu wygodnemu systemowi, możesz zarządzać swoimi kampaniami SMS, MMS oraz VMS w dowolnym miejscu i na każdym urządzeniu za pomocą aplikacji mobilnej i zdalnego API. Prowadzenie masowej wysyłki jeszcze nigdy nie było tak łatwe, szybkie i wygodne.

 

Podsumowanie

Marketing mobilny to strategiczne wykorzystanie różnorodnych kanałów komunikacji, koncentrujących się wokół urządzeń mobilnych, w celu dotarcia do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Współczesne narzędzia marketingu mobilnego, takie jak SMS, E-maile, RCS, czy aplikacje mobilne z powiadomieniami PUSH, umożliwiają firmom angażujących kampanii (do tego przyczynia się także personalizacja treści), co prowadzi do skutecznego budowania relacji Twojej firmy z klientem.  Zastosowanie marketingu mobilnego przynosi wiele korzyści, w tym globalny, kierowanie klienta na strony docelone, oraz możliwość automatyzacji działań, co przekłada się na oszczędność czasu i zasobów. We współczesnym świecie, marketing mobilny staje się kluczowym narzędziem w promocji firm. Wykorzystując nowoczesne i tradycyjne kanały komunikacji, firmy mogą skutecznie angażować swoją grupę docelową i wzmacniać lojalność klientów.

Odkryj świat komunikacji mobilnej w profesjonalnym wydaniu!

Odbierz 100 darmowych wiadomości na start + Short Code 4301 gratis!

Wypróbuj za darmo

Testuj 14 dni za darmo

Umów się na rozmowę telefoniczną, my zadzwonimy do Ciebie.

Zostaw nam swój numer telefonu, nasz doradca skontaktuje się z Tobą i odpowie na Twoje pytania.

Czy jesteś naszym klientem?

Twój numer posłuży nam tylko do jednorazowego kontaktu.
Jeżeli na liście na ma prefixu z Twojego kraju, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza.